"Signet Bank" un "Magnetiq Bank" netiks apvienotas un arī nākotnē turpinās darboties atsevišķi, intervijā aģentūrai LETA sacīja "Signet Bank" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.
"Tie ir ļoti dažādi biznesi. "Signet Bank" bizness ir korporatīvais un investīciju segments. Esam izveidojuši efektīvu komandu un labi strukturētu sistēmu, kas šajā segmentā ļoti veiksmīgi darbojas. Savukārt "Magnetiq Bank" nākamgad plāno ieviest jaunus produktus, kas palīdzēs stiprināt bankas pozīcijas. "Magnetiq" mērķa klienti ir "FinTech" uzņēmumi, kas apkalpo mazos un vidējos uzņēmumus," sacīja Idelsons.
Viņš sacīja, ka banku biznesa modelis, kas paredz pakalpojumu sniegšanu "FinTech" uzņēmumiem pasaulē attīstās ļoti veiksmīgi, un vairākās lielajās Eiropas bankās jau ir departamenti, kas piedāvā šādus pakalpojumus. Latvijā šādas specializētas bankas nav un "Magnetiq Bank" tieši tur redz attīstības iespējas.
""Magnetiq Bank" ir attīstības agrīnā stadijā. Viņiem ir sava klientūra, bet tā viennozīmīgi ir paplašināma, turklāt nākotnē klienti būs ne tikai no Baltijas, kā tas ir tagad, bet arī no citām Eiropas valstīm. Mūsu ambīcijas ir kļūt par finanšu pakalpojumu eksportējošu banku. Nedomājam par visām Eiropas valstīm, bet esam izvēlējušies četras piecas valstis, kurās gribētos biznesu attīstīt," stāstīja Idelsons.
Viņš arī piebilda, ka šobrīd nav nepieciešams apvienot vairākus ļoti atšķirīgus biznesa virzienus zem viena jumta, jo tas radītu nevis pievienoto vērtību, bet gan novērstu vadības uzmanību no fokusētas biznesa attīstības. Darbojoties atsevišķi, abas bankas spēs dinamiskāk virzīties uz priekšu.
Idelsons arī uzsvēra, ka ir sasniegti iecerēti mērķi pēc "Signet Bank" apvienošanās ar "Expobank".
"Ja 2020.gadā aktīvu tirgus daļa mums bija 1%, tad šobrīd ir 2,5%. Pēc depozītu apmēra esam izauguši no 0,9% līdz 2,3%, savukārt kredītu tirgus daļa ir palielinājusies no 0,5% līdz 0,8%. Arī ieņēmumu ziņā mūsu tirgus daļa ir palielinājusies. Mums ir attīstības plāns un virzāmies uz priekšu dinamiski, pat nedaudz apsteidzot šo plānu. Iegādes darījumi, ko veicam, protams, palīdz mums izaugt," sacīja Idelsons.
Jautāts, vai "Signet Bank" varētu vērtēt vēl kādu aktīvu iegādi, Idelsons atbildēja apstiprinoši, vienlaikus piebilstot, ka tie gan drīzāk varētu būt aktīvu portfeļi, nevis uzņēmumi.
"Redzam, ka ļoti strauji attīstās nebanku kreditēšanas sektors. Mums ir vairāki klienti, kurus finansējam no šī sektora. Arī šajā virzienā meklējam iespējas izaugsmei," piebilda Idelsons.
Jau vēstīts, ka 2022.gadā tika atļauta "Signet Bank" un "Expobank" apvienošanās. Savukārt 2023.gada decembrī "Signet Bank" pabeidza "LPB Bank" iegādes darījumu. "Signet Bank" un "LPB Bank" turpina darboties kā atsevišķas kredītiestādes un "LPB Bank" tika pārdēvēta par "Magnetiq Bank".
"Signet Bank" akcionāri ir deviņi Latvijas un starptautiskie privātie investori, tostarp "Signet Acquisition III" (24,5%), kuras vienīgais akcionārs ir ASV investors Aleksandrs Solovejs, AS "RIT Group" (19,51%), kura patiesā labuma guvēja ir Tatjana Rapoporta, SIA "Reglink" (15,93% ), kuras īpašniece ir Irīna Pīgozne, Natālija Petkeviča (9,86%), ASV kompānija "Solrut Holding Company LLC" (9,64%) un Krievijas pilsonis Leonids Kaplans (8%).