Enerģētika

Siltumtrašu rekonstrukcijai piedāvās vairāk nekā 5 miljonus latu

Zanda Zablovska, 13.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 8. aprīlī sāksies projektu pieņemšana atbalstam centralizētās siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijai, un kopumā siltumtrašu un katlu māju rekonstrukcijai no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem būs pieejami 5,15 miljoni latu.

Projektus aktivitātes «Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai» 5. kārtā varēs iesniegt līdz šā gada jūlija beigām, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts klāsta, ka energoefektivitātes pasākumi palīdz iedzīvotājiem samazināt rēķinus ne tikai vienā apkures sezonā vai vienas priekšvēlēšanu kampaņas laikā, bet gadu no gada. Pēc viņa teiktā, valsts arī turpmāk mērķtiecīgi veidos atbalsta programmas gan iedzīvotājiem, gan komersantiem, lai šo procesu veicinātu. «Šīs programmas ietvaros aicinām komersantus iesniegt projektus siltumtrašu un katlu māju būvniecībai un rekonstrukcijai, lai paaugstinātu energoefektivitāti, samazinātu izmaksas, veicinātu atjaunojamo energoresursu izmantošanu un energoapgādes drošumu,» paskaidro D. Pavļuts.

Kohēzijas fonda līdzfinansējums vairāk nekā piecu miljonu latu apmērā siltumapgādes sistēmu rekonstrukcijai būs pieejams sabiedriskā pakalpojuma sniedzējiem – komercsabiedrībām, kas ražo un piegādā siltumu patērētājiem. Saskaņā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras informāciju minimālais vienam projektam pieejamais finansējums ir pieci tūkstoši latu, bet maksimālais pieļaujamais finansējuma apjoms ir seši miljoni latu.

No 2007. līdz 2013.gadam kopumā centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai pieejamais Kohēzijas fonda finansējums ir 55,33 miljoni latu. Līdz šim par atbalsta sniegšanu projektu īstenošanai noslēgti 74 līgumi par līdzfinansējumu 41,08 miljoni latu un apstiprināti vēl 28 projekti par 8,5 miljoniem latu. Pašlaik pilnībā pabeigts 21 projekts 8,71 miljona latu apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru