Simtgades produkti: Grandfather latviskie džemperi 

Atzīmējot valsts simtgadi, Latvijas ražotāji izstrādājuši dažādus produktus. Tam esam veltījuši rubriku Simtgades produkti.

Laura Mazbērziņa, 19.5.2018
1/11

Foto: Evija Trifanova/LETA

Zīmols «Grandfather» par godu Latvijas simtgadei ražo džemperus ar Latvijas simtgadei izstrādāto identitāti.

Zīmola «Grandfather» dibinātājs Aleksandrs Bondars jau kopš pirmās uzņēmuma dibināšanas dienas zināja, ka viņš vēlētos radīt produktu, kas būtu veltīts Latvijai.

«Grandfather» džemperus ir izvēlējušās daudzas sporta organizācijas. Bobsleja un skeletona federācija izvēlējās Latvijas valsts simtgades džemperus tumši sarkanajā krāsā, ko Ķīnā vai Indijā ražoto produktu klāstā ir neiespējami atrast.

Ražotājs atzīst, ka visvairāk laika patērēts sadarbībā ar auduma ražotājiem, lai iegūtu konkrēto krāsas toni. Šis process aizņēma aptuveni gadu. Uzņēmuma īpašnieks stāsta, ka Latvijas oficiālo krāsas toni aizsūtīja sadarbības partneriem Itālijā, Polijā un Turcijā. No visām laboratorijām saņēma standarta sarkanu toni ar paskaidrojumu, ka krāsas pigmenti nespēj iesūkties audumā un šādu toni nav iespējams saražot.

«Grandfather» džemperi tiek radīti no nulles. Uzņēmumam ir dizainere, kas veido džemperu piegrieztnes, konstruktorus, kas visu saliek kopā un digitalizē. «Grandfather» produktu šūšana nodota ārpakalpojumā vairākiem Latvijas uzņēmumiem.

«Katru nedēļu saņemam šūšanas pakalpojumu piedāvājumus no Indijas un Ķīnas, tomēr šo gadu laikā esam sapratuši, ka augstas kvalitātes produktus Latvijas šūšanas cehi ir spējīgi saražot labāk, nekā ārpus mūsu valsts robežām. To novērtējam ne tikai mēs, bet arī ļoti daudzi pasaulslaveni zīmoli, kas izmanto Latvijas pieredzējušo darbaspēku,» stāsta A. Bondars.

Zīmola «Grandfather» džemperus var iegādāties internetveikalā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Elkor gift shop veikalā, kā arī tuvākajā laikā tie būs pieejami vēl citos veikalos. Tie ir pārdošanā no šā gada janvāra un tiks pārdoti vismaz līdz 2020. gadam.

Zīmola «Grandfather» džemperi patīk ne tikai vietējiem iedzīvotājim, bet arī ārzemniekiem. Džemperu cenas ir no 35 līdz 45 eiro.

Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, tiek plānots laist klajā jaunus džemperu modeļus ar Latvijas simtgades simboliku.

LASI ARĪ:

Simtgades produkti: Riija latviskā kolekcija

Simtgades produkti: 40 tūkstoši eiro saldējumā un sieriņos

No šīs sadaļas

Biznesa portāls db.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, vai kafijas tirdzniecības vietas Rīgas...

Jau nedaudz vairāk kā gadu mūziķa Intara Busuļa mamma Talsos atvērusi veikalu...

Latvija kļūs par vienu no Eiropas valstīm, kur veikalu plauktos blakus tumšajai,...

IKEA Latvija tuvāko mēnešu laikā meklēs desmitiem darbinieku dažādu slodžu amatiem –...

Lielbritānijas otrs lielākais lielveikalu tīkls Sainsbury’s un trešais lielākais Asda pirmdiena...

Mazumtirdzniecības uzņēmumu pārdošanas apjomi pēc neliela vājuma februārī atsāka augt straujāk...

Paplašinot darbību, auto rezerves daļu tirdzniecības uzņēmums Inter Cars Latvija vēris durvis...

«Maxima Grupe» ir veiksmīgi noslēgusi darījumu par Polijas uzņēmuma «Emperia Holding S.A.»...

Atvērts Latvijā pirmais Itālijas apģērbu un pludmales zīmola Yamamay veikals....

SIA «Auras centrs», kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu...