Atpūta

Sludinājumu portālā meklē kandidātus premjera amatam

Dienas Bizness, 19.12.2013

Zip.lv logo

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kamēr jaunā Ministru prezidenta meklēšanu vajā dažādas likstas, kāds pamanījies sludinājumu portālā zip.lv ievietot ierakstu par vakanci premerja amatam, turklāt norādītas arī «neoficiālas galvenās prasības kandidātiem».

«Neoficiālas galvenās prasības kandidātiem:

Atbildīgums - jāspēj uzņemties politisko atbildību arī negaidītos brīžos;

Laba līdzsvara izjūta - jāspēj izmanevrēt starp dīvainām politisko kolēģu darbībām priekšvēlēšanu gadā;

Komunikabilitāte - īpaši tiks novērtēts atraktīvs Twitter konta saturs, bet arī spēja saprotami izteikties tiks uzskatīta par priekšrocību;

Izturība - jābūt gatavam ilgstoši turēt galvu smiltīs piņķerīgās situācijās (tādās kā KNAB konflikts vai žurnālistu noklausīšanās);

Labs reakcijas ātrums – jābūt gatavam izvairīties no tuvāko kolēģu raidītajiem dunčiem mugurā;

Izglītība – lielākas izredzes ir kandidātam ar fiziķa izglītību;

Pieredze – vēlama pieredze politikā vai vismaz darbā diplomātiskajā korpusā. Ja tādas nav – dzīves pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību;

Svešvalodu zināšanas – labāk, lai ir (jo vairāk valodu, jo labāk). Ja zināšanu nav, kandidātam jāpiemīt prasmei apspiest vēlmi runāt angliski, kamēr citi dzird.»

Tāpat sludinājumā norādīts, ka daļai kandidātu izlases kārtībā var tikt pieprasītas padziļinātas zināšanas par makroekonomikas jautājumiem.

Zip.lv tiek brīdināts, ka altase šim amatam notiek vairākās kārtās. Pirmajā kandidātu vērtēs politiķi šaurā lokā, otrajā kārtā pēc kandidāta vārda nopludināšanas un/vai oficiālas nosaukšanas, to izvērtēs Twitter. Ja mikroblogošanās vietnē sniegtais vērtējums būs pozitīvs, tad trešajā kārtā kandidātu izvērtēs Rīgas pilī.

Darbu sola dinamisku, tiek piedāvāts arī kabinets pašā Rīgas centrā un stabils atalgojums, kurš gan līds Saeimas vēlēšanām nepaaugstināsies. Ir arī potenciālas izaugsmes iespējas Eiropas Savienības institūcijās.

Tiem, kas zina piemērotu amata kandidātu, tiek lūgts vērsieties pie politiķiem partijā Vienotība vai tiem žurnālistiem, kuriem Valsts prezidents preses konferencē lūdza izvirzīt premjera kandidātus. Sludinājuma autors gan potālā nav norādīts.

Db.lv jau rakstīja, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis paziņoja par atkāpšanos no amata. Kā iemesls tika minēta Zolitūdes traģēdija. Pašlaik viņš turpina pildīt ministru prezidenta amata pienākumus. Arī demisionējušais premjers V. Dombrovskis intervijās uzvēris – svarīgi, lai jaunas valdības izveides process neieilgst.

Komentāri

Pievienot komentāru