Ražošana

Smiltenes piena ieņēmumi aug

Sandra Dieziņa, 13.06.2018

Foto: Smiltenes piens

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

A/s Smiltenes piens 2017. gadu pabeidzis ar 17,87 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6 % vairāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmuma vadības ziņojums liecina, ka gads noslēdzies ar 818,5 tūkstošu eiro peļņu. Pārskata gadā iepirktas 31,48 tūkstoši tonnu piena, vājpiena un krējuma, kas ir par 13 % mazāk, nekā gadu iepriekš. Iepirktā piena vidējā cena bijusi 41 % augstāka, nekā 2016. gadā. Pagājušajā gadā ievērojami palielinājies svaigo un pasta filata sieru ražošanas apjoms – par 12 % pret 2016. gadu un biezpiena desertu ražošanas un realizācijas apjoms par 1 % pret 2016. gadu.

Smiltenes piens agrāk nozīmīgu daļu saražotā eksportēja uz Krieviju, bet kopš embargo ieviešanas pašlaik galvenās eksports valstis ir Izraēla, Moldova, Igaunija, Lietuva, Polija un citas valstis. Uzņēmuma vadības ziņojumā par pagājušo gadu teikts, ka sabiedrības pamatdarbībā galvenais akcents likts uz siera ražošanu. Šogad a/s Smiltenes siers plāno apgrozījumu palielināt par 4 %, tostarp palielinot apgrozījumu tieši svaigo sieru, pasta filata sieru grupai un biezpiena desertiem.

Šogad pirmajā ceturksnī plānots pabeigt ELFLA atbalstītu projektu, kura kopējās izmaksas ir 357 tūkstoši eiro un tās ietvaros iegādāta biezpiena fasēšanas iekārta un tiks nodota ekspluatācijā ražošanas notekūdeņu priekšsattīrīšanas iekārta. Līdz šī gada beigām plānots realizēt nākamo ELFLA atbalstītu projektu, kura ietvaros uzņēmums iegādāsies biezpiena formēšanas blokformu komplektu, šoka saldētavu, turbomikseri, pacēlāju – komplektētāju, piena pasterizācijas plāksnes, autofurgonu un autocisternu.

Komentāri

Pievienot komentāru