Ražošana

Šogad apdrošināti par 21% vairāk sējumu

Žanete Hāka, 15.07.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēgusies šī gada ražas sējumu apdrošināšanas sezona, un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apdrošināto saimniecību skaits pieaudzis par 47 %, bet apdrošināto sējumu platība vidēji pieaugusi par 21 %.

Kā liecina lauksaimniecības kooperatīva Latraps dati, jauno klientu vidū 28% ir saimniecības, kuru apsaimniekoto platību lielums nepārsniedz 100 hektāri. Vismazākā no tām ir tikai 13,8 hektārus liela. Lielākā daļa jauno klientu ir no Zemgales, taču šajā reģionā ir arī lielāks graudu un rapšu audzētāju īpatsvars nekā citur Latvijā, skaidro Latraps pārstāvji.

Tomēr ļoti aktīva interese par sējumu apdrošināšanu izrādīta arī Latgales pusē. No visiem jaunajiem klientiem, tieši trešdaļa ir no Latgales reģiona.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu, jau pieteikts arī ievērojami lielāks skaits bojājumu. Visvairāk laikapstākļu radītie postījumi skāruši Kurzemi un Latgali, taču sējumi vienlīdz spēcīgi bojāti arī Zemgalē un Vidzemē.

Pēc pirmreizējo ekspertīžu rezultātiem vislielākie bojājumi šogad bijuši Saldus pusē, kur krusas postījumu rezultātā ražas samazinājums sasniedzis 86%. Nākamās nedēļas sākumā, visos pieteiktajos bojātajos laukos tiks veikta noslēguma ekspertīze, kurā tiks noteikts galējais ražas samazinājums, kas var būt gan mazliet mazāks, gan lielāks nekā pirmreizējā ekspertīzē noteiktais, norāda Latraps.

Komentāri

Pievienot komentāru