Šogad krituši pieci apaļi Dow rekordi

2017. gada 07. decembris plkst. 8:18
Autors: Jānis Šķupelis
Sadaļa: Investors
Dalies ar šo rakstu

Dow šogad strauji bruģējis ceļu uz 30 tūkstošu punktu atzīmes sasniegšanu

Dažas dienas pēc tam, kad ASV Dow Jones Industrial Average indeksa vērtība pirmo reizi vēsturē pārsniegusi 24 tūkstošu punktu atzīmi, ASV akciju uzpircēji, šķiet, paņēmuši nelielu pauzīti. Kopumā tas gan, šķiet, nav mazinājis pārliecību par to, ka šī indikatora vērtība turpinās aizsniegties līdz arvien jauniem apaļiem līmeņiem. Aiz kalniem Dow indeksam vairs nav 25 tūkst. punktu atzīme – lai to sasniegtu, tam no šā brīža līmeņa būtu jāpieaug vairs tikai par 3,4%. Līdz šā gada beigām tas gan nozīmētu varenu cenu pieaugumu, lai gan šajā tirgū nekas nav neiespējams.

Dow indeksam, lai tas no 23 tūkst. punktu aizsniegtos līdz 24 tūkst. punktu, bija nepieciešamas vien 30 tirdzniecības sesijas. Tas tādējādi bija trešais ātrākais kāpums no vienas apaļas 1000 punktu atzīmes līdz otrai vēsturē. Dow indekss šogad apaļām 1000 punktu atzīmēm spējis pārsoļot pāri veselas piecas reizes. Vēsturiski Dow indeksam kāpumus par 1000 punktu atzīmēm no viena apaļa līmeņa līdz otram gada laikā bija izdevies veikt vien maksimums divas reizes.

Protams, Dow kāpums par 1000 punktiem vairs nav tas pats kas agrāk. Pieaugums no 10 tūkst. punktiem līdz 11 tūkst. punktiem nozīmēja Dow palielināšanos par 10%. Savukārt pieaugums no 23 tūkst. punktiem līdz 24 tūkst. punktiem nozīmēja kāpumu par 4,35%. Eksperti gan norāda, ka vidēji tirdzniecības sesijas laikā Dow indeksa vērtība, lai iekarotu jauno apaļo līmeni, pieaugusi gandrīz par 0,15%, kas šajā ziņā (ņemot vērā pieaugumu dienas laikā) to padara par ceturto straujāko pieaugumu vēsturē. Piemēram, lai aizsniegtos no 22 tūkst. punktiem līdz 23 tūkst. punktiem, Dow bija vajadzīgas 54 tirdzniecības sesijas, un vidējais indeksa pieaugums dienas laikā bija 0,084%.

Dow indeksa kāpumu līdz jaunajam apaļajam līmenim palīdzējis nodrošināt veiksmīgs tādu kompāniju kā Boeing, UnitedHealth, 3M, Apple, McDonald’s, Caterpillar un Home Depot akciju sniegums.

Visu rakstu Šogad krituši pieci apaļi Dow rekordi lasiet 7. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu