Spāņi un portugāļi iziet ielās 

Desmitiem tūkstoši cilvēku Spānijā un Portugālē izgāja galvaspilsētu ielās, lai protestētu pret abu valstu īstenotajiem taupības pasākumiem, kuriem vajadzētu palīdzēt pārvarēt ekonomikas krīzi.

Jānis Rancāns, 17.9.2012
1/14

Protesti Madridē

Foto: Reuters/Scanpix

Demonstrācijas organizējušas arodbiedrības un citas darbinieku tiesību aizsardzības organizācijas. Spānijā demonstranti pulcējās valsts galvaspilsētā Madridē, kur izkliedza tādus saukļus kā «Pietiek!» un «Viņi nogremdē valsti!», vēsta BBC.

Protestētāji Spānijā apgalvoja, ka Madrides taupības pasākumi smagi ietekmējot to dzīves. Savukārt Spānijas premjera Marjano Rahoja vadītā valdība uzsver, ka dramatiskā tēriņu samazināšana esot nepieciešama, lai atgrieztu valstī ekonomisko izaugsmi. Patlaban Spāniju skārusi recesija, bet bezdarba līmenis valstī pietuvojies 25 procentiem, vēsta AP.

Demonstrācija Madridē notika tikai dažas dienas pēc tam, kad Katalonijas galvaspilsētā Barselonā ielās izgāja 1,5 miljoni cilvēku, lai protestētu pret to, ka reģiona nauda tiek izmantota parādu krīzes ugunsgrēka dzēšana un pieprasītu apgabala neatkarību no Spānijas.

Tikmēr Portugālē valdība pieņēmusi kārtējos taupības pasākumus, kas licis desmitiem tūkstošu cilvēku doties Lisabonas un citu pilsētu ielās. Demonstrācijas notikušas lielākoties mierīgi. Daļa protestētāju Lisabonā ar tomātiem apmētājuši Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) galveno ēku.

Portugāle iepriekš samazinājusi valsts sektorā strādājošo algas un cēlusi nodokļus, lai cīnītos ar savu budžetu deficītu. Portugāle arī lūgusi finansiālo palīdzību 78 miljardu eiro apmērā.

Tomēr protestētāji Portugālē uzsver, ka valdības taupības pasākumi, kas paredzēti ekonomiskās krīzes pārvarēšanai, nedarbojoties. «Tas, kas patlaban tiek darīts Portugālē un Spānijā, iepriekš tika darīts Grieķijā, kā arī citos kontinentos. Rezultāts vienmēr bijis vienāds – katastrofa,» sacīja kāds protestētājs.

Tevi varētu interesēt

Starptautiskajiem aizdevējiem jāpiešķir vairāk laika Grieķijai starptautiskās aizdevuma...

Šā gada augustā atbalsts Latvijas pārejai no lata uz eiro sasniedzis rekordzemu...

Gadījumā, ja neiznāks vienoties par nodokļu iekasēšanas kārtību, parādu krīzes nomocītās...

Parādu nomocītās Grieķijas valdība izveidojusi izmeklēšanas komisiju, kurai būs jāizpēta,...

Eiropas Parlamenta (EP) deputātu atbalsts Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žozē Manuela...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...