Būvniecība un īpašums

Sper soli Grīziņkalna sakārtošanas virzienā

Ingrīda Drazdovska, 17.04.2011

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Iepazīties ar tā saucamās Ārrīgas strādnieku sadzīvi, koka ēku arhitektūras un būvniecības elementiem jau šoruden varēs Grīziņkalnā, Rīgā.

Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu Rīgā ir sākts projekts, kura oficiālais nosaukums ir Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana. Tā mērķis ir attīstīt Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturisko kompleksu kā starptautiski atzītu nacionālas nozīmes kultūras tūrisma objektu.

Pašlaik ir sākta vēsturiskās koka ēkas atjaunošana Krāsotāju un Lienes ielas stūrī. Taču projekts paredz ne tikai sakārtot vēsturisku īpašumu, bet izveidot tur Grīziņkalna tūrisma informācijas biroju, kā arī veidot koka arhitektūras centru.

Divstāvu koka ēka Krāsotāju ielā 12 ir viena no vecākajām koka celtnēm Grīziņkalna apkaimē, tai ir 135 gadi. To ir paredzēts atjaunot, otrajā stāvā veidojot ekspozīciju Rīgas priekšpilsētas – katrs no tur esošajiem četriem dzīvokļiem atainos noteiktu laiku, katrs tiks iekārtots atšķirīgi, izvēlētajam laikam atbilstoši – sākot no 1876. gada līdz 1991. gadam.

Savukārt Lienes ielā top jauna divstāvu koka ēka ar lielu halli. Tur paredzēts iespējami pilnīgi demonstrēt koka konstrukcijas. Jaunbūve ielas fasāde respektē sākotnējo K. Pēkšēna ēkas projektu, savukārt tās pagalma fasāde tiks veidota kā kolāža no Rīgai raksturīgo koka ēku logu paraugiem.

Līdztekus šogad Rīgas pašvaldība ir paredzējusi sākt Grīziņkalna teritorijas labiekārtojuma projektu, kura ietvaros tiks sakārtoti apkaimes parki un ielas. Tikko ir izsludināti konkursi Grīziņkalna parka teritorijas revitalizācija un Ziedoņdārza teritorijas revitalizācija.

Pēc viņa sniegtās informācijas, kopējais pirmā projekta finansējums, kas ietver ne tikai būvniecību, bet arī aprīkojumu ir 420 tūkstoši latu. Otrā projekta kopējās izmaksas tiek rēķinātas 5,26 milj. latu. Paredzēts, ka parku un ielu sakārtošana ilgs līdz 2013. gadam.

Pasūtītājs: Rīgas domes Attīstības departaments, Austrumu izpilddirekcija

Projekta autors: SIA Lejnieku projektēšanas birojs

Būvniecība: SIA RBSSKALS Būvvadība

Kopējais finansējums: 420 tūkst. latu

Līdzfinansē ERAF (65%)

Komentāri

Pievienot komentāru