Statoil: Vēl zemākas naftas un degvielas cenas patēriņu varētu arī neietekmēt 

Degvielas patēriņu ietekmē ne tikai degvielas cena, bet arī virkne citu faktoru, piemēram, vispārējā ekonomikas izaugsme un ar to saistītā iedzīvotāju pirktspēja, laika apstākļi un sezonalitāte, uzsver Statoil Fuel & Retail Latvia Degvielas kategorijas vadītājs Armands Žubulis, komentējot prognozes par strauju naftas cenu kritumu un tā ietekmi uz degvielas tirgu.

LETA, 07.04.2015

Foto: LETA

Viņš norāda, ka dažādas prognozes naftas un degvielas nozarē tiek izteiktas nepārtraukti, taču situāciju tirgū ietekmē daudz un dažādi faktori, kas vienā dienā vai pat pāris stundu laikā var mainīt situāciju.

«Pozitīvi vērtējams fakts, ka degvielas cenu samazinājums labvēlīgi ietekmē degvielas lietotāju maciņu, īpaši ņemot vērā, ka degvielas izdevumi veido būtisku daļu gan no mājsaimniecību, gan daudzu uzņēmumu ikmēneša budžeta,» secina Žubulis.

SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis norādījis, ka tuvākajos mēnešos tiek prognozēts naftas cenas kritums, un tā varētu samazināties līdz 40 ASV dolāriem par barelu.

«Tiek pieļauta pat iespēja, ka naftas cena varētu samazināties pat līdz 20 vai 10 ASV dolāriem par barelu, bet viennozīmīgi to paredzēt nevar. Iespējams tas ir, un, ja tas notiks, tad notiks,» sacīja Gašpuitis.

Nozīmīgs cenu ietekmējošs faktors varētu būt sarunu rezultāts par Irānas kodolprogrammu. Ja tas būs pozitīvs un sankcijas pret Irānu tiek atceltas, pasaules tirgū varētu pieaugt naftas piedāvājums, un tas būtiski samazinās cenu.

Jaunākais izdevums