Ražošana

Stenders lielāko risku saskata Latvijā

Monta Glumane, 16.03.2020

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Šobrīd lielāko risku saskatām situācijas attīstībai Latvijā, jo viss "Stenders" laboratoriskais un ražošanas process ir šeit," koronavīrusa Covid-19 ietekmi uz biznesu komentē kosmētikas ražotāja "Stenders" mārketinga direktore Kristīne Grapmane.

Pašreiz ražošana "Stenders" norit ierastajos apjomos, taču situācija ieviesusi izmaiņas uzņēmuma ikdienas darba organizēšanā. Ieviesti drošības risinājumi. Piemēram, ja darbinieki apmeklējuši ārvalstis, par jebkuru ceļojumu obligāti ir jāinformē uzņēmuma vadība un jāievēro divu nedēļu paškarantīna pēc atgriešanās valstī.

"Visus darbiniekus aicinām ik rītu sākt ar temperatūras mērījumiem vai, ja novērotas jebkādas elpceļu infekcijas vai slikta pašsajūta, aicinām informēt un palikt mājās. Atbalstām attālinātu darbu no mājām arī tiem, kas jūtas labi, jo darbinieku veselība un labsajūta ir mūsu prioritāte. Papildu jau visam minētajam ražošanas darbinieki darbu veic maskās," stāsta K.Grapmane.

Kopumā uzņēmuma eksporta apjomi nav samazinājušies, kavējušās tikai piegādes. Turpretī ražošana strādā ar pilnu jaudu un visu šo laiku nav samazinājusies, tāpat arī jaunu produktu attīstība.

"Āzija ir viens no svarīgākajiem "Stenders" tirgiem, un, kā jau tas tika prognozēts, vīruss ir ietekmējis pārdošanas rezultātus Ķīnā, taču tas ir arī licis meklēt jaunus pārdošanas kanālus un būt radošiem produktu virzīšanā. Pagaidām tas notiek sekmīgi, un redzam, ka biznesa rezultāti lēnām sāk atgriezties sākotnēji plānotajās prognozēs," komentē K. Grapmane.

Viņa informēja, ka šobrīd situācija uzņēmumā ir stabila, bet tiek sekots līdz, kā attīstās kopējā situācija Latvijā un pasaulē. "Pašreiz grūti prognozēt, kādus zaudējumus šis vīruss varētu radīt un kāds atbalsts pie sliktāka scenārija būtu nepieciešams no valsts, taču, ja nonāktu krīzes situācijā, nodokļu brīvdienas kā viens no atbalsta instrumentiem uzņēmumam būtu nozīmīgs atbalsts, lai pārvarētu šo situāciju," pauž K.Grapmane.

Kā vēstīts, jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolemts, ka no šā gada 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi, kā arī tiks slēgta valsts ārējā robeža.

Ierobežojumi netiks attiecināti uz kravu pārvadājumiem.

Komentāri

Pievienot komentāru