Foto

Straujāk augošās aviokompānijas pasaulē

Gunta Kursiša, 14.06.2013

10. Virgin Australia. Pasažieru skaita pieaugums 2011. - 2012. gadā ir 18,3%. 2013. gada dati liecina, ka šīs aviokompānijas pasažieru skaita pieaugums nav tiek ievērojams kā pirms gada. Tiek paredzēts, ka šogad, salīdzinot ar pērno gadu, Virgin Australia pasažieru skaits augs par 4-5%.

Foto: EPA/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pasaules straujāk augošo lidsabiedrību vidū ir gan Latvijai ģeogrāfiski tuvākā Skandināvu aviokompānija Norwegian, gan japāņu All Nippon Airways. Savukārt vislielāko izaugsmi laikā no 2011. līdz 2012. gadam piedzīvojusi spāņu zemo cenu aviokompānija Vueling Airways, vēsta CNBC.

Spāņu Vueling ir nacionālā aviopārvadātāja Iberia meitassabiedrība, kas pēdējo gadu laikā ievērojami palielinājusi galamērķu skaitu. Laikā no 2011. līdz 2012. gadam Vueling pasažieru skaits ir pieaudzis par 40,4%. Patlaban aviosabiedrība ir daļa no International Airlines Group (IAG), kas izveidojās pēc Iberia un British Airways apvienošanās.

IAG vadītājs Villijs Velšs (Willie Walsh) iepriekš aģentūrai Reuters norādīja, ka pēc trim pieciem gadiem Vueling būs lielāka nekā Iberia.

Šā gada pirmajos četros mēnešos Vueling pārvadāja 5,7 miljonus pasažieru, turpretī Iberia un Iberia Express – 5,6 miljonus pasažieru.

Uzziniet, kuras ir straujāk augošās aviokompānijas pasaulē un cik strauji palielinājies to pārvadāto pasažieru skaits, aplūkojot galeriju augstāk.

Pasaulē lielākās aviokompānijas, kas pārvadājušas visvairāk pasažieru, ir United, Delta, Lufthansa un British Airways. Šo lidsabiedrību pasažieru skaita pieaugums ir ļoti neliels vai arī stagnē.