Tirdzniecība un pakalpojumi

Svaigu dārzeņu un augļu tirgošanā atklāj virkni pārkāpumu

Dienas Bizness, 12.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pārbaudot, vai svaigu dārzeņu un augļu marķējumā norādītā izcelsmes valsts atbilst pavaddokumentos norādītajai, 203 pārbaudītajos tirdzniecības uzņēmumos ir konstatējis neatbilstības, informē PVD pārstāve Anna Joffe.

Pārbaudes veiktas periodā no 9.marta līdz 4.maijam, pārbaudot 899 tirdzniecības uzņēmumus, to vidū arī 24 vairumtirdzniecības noliktavas.

Biežāk pārbaudēs konstatētās neatbilstības: produkti bojāti, nav norādes par šķiru, šķirni, produkti neatbilst norādītajai šķirai, maldinoša izcelsmes valsts norāde, izcelsmes valsts cenu zīmē nesakrīt ar pavaddokumentos norādīto - 15,4% gadījumu.

Nākamā lielākā neatbilstību grupa jeb 8,1% gadījumu - nefasētiem augļiem un dārzeņiem nebija norādes par izcelsmes valsti, 4,3% - dārzeņi un augļi bija neatbilstošas kvalitātes.

Tāpat pārbaužu laikā dažos gadījumos konstatēts, ka grieztiem augļiem nav norādes par izcelsmes valsti, derīguma termiņiem.

Par konstatēto sastādīti 5 akti par 1 662 kg produktu izplatīšanas apturēšanu. No apgrozības tika izņemti 268 kg augļu un dārzeņu, kuri tika tirgoti savītuši, ar slimības pazīmēm, pelējuši augļi un dārzeņi, sausi kokosrieksti.

Par konstatētajiem pārkāpumiem 26 gadījumos piemērots naudas sods par kopējo summu 1 590 eiro.

PVD 10.martā informēja, ka uzsāk pastiprinātās augļu un dārzeņu pārbaudes un tās turpināsies līdz pat oktobrim.

Komentāri

Pievienot komentāru