Svinīgi noslēgušās Soču olimpiskās spēles 

Svētdienas vakarā svinīgi tika noslēgtas 22.Ziemas olimpiskās spēles.

LETA, 24.2.2014
1/68

Foto: AFP

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs savā noslēguma ceremonijas uzrunā izteica pateicību Soču olimpisko spēļu rīkotājiem, kā arī līdzjutējiem un sportistiem.

«Jūs, sportisti, esat mūs iedvesmojuši pēdējās 17 dienas. Esat izcēlušies sacensībās un dalījušies emocijās ar visu pasauli. Jūs sūtījāt vēstījumu no Sočiem visai pasaulei - tolerances un cieņas vēstījumu,» pauda T. Bahs. «Šovakar varam teikt - Krievija ir sasniegusi, ko tā iepriekš bija solījusi. Kas citās pasaules daļās prasījis desmitgades, šeit tam vajadzējis septiņus gadus. Vēlos pateikties arī Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par viņa personisko ieguldījumu.»

Pēc savas runas T. Bahs paziņoja, ka Soču olimpiskās spēles nu ir slēgtas.

Noslēguma ceremonijas laikā olimpiskais karogs tika nodots Dienvidkorejas pilsētas Phjončhanas mēra Li Sokre rokās. Tieši šajā pilsētā 2018. gadā norisināsies nākamā Ziemas Olimpiāde.

Latvijas karogu noslēguma ceremonijā nesa Latvijas komandas pieredzējušais bobslejists Daumants Dreiškens.

Soču olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā skatītājus priecēja dažāda rakstura priekšnesumi - uzstājās pasaulē atzīti dziedātāji, baletdejotāji, kā arī klātesošie tika iepazīstināti ar Krievijas cirka uzstāšanos. Tāpat vienā no priekšnesumiem tika apspēlēta Krievijas literatūras dižgaru tēma.

Savukārt Soču olimpisko spēļu lāpu nodzēsa viens no talismaniem - lācis, bet noslēguma ceremonijas beigās sanākušie tika priecēti ar uguņošanu.

Kā zināms, šīs Latvijai bija veiksmīgākās Ziemas olimpiskās spēles tās vēsturē, jo tika izcīnītas divas sudraba un divas bronzas medaļas. Par sudraba godalgām parūpējās pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists Martins Dukurs un bobsleja četrinieks ar pilotu Oskaru Melbārdi un stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, kuri to paveica pēdējā dienā.

Savukārt bronzas godalgas arī tika izcīnītas ledus trasē. Vispirms par to parūpējās kamaniņu divnieks Andris un Juris Šici, bet pēc tam arī kamaniņu stafetes komanda (Elīza Tīruma, Mārtiņš Rubenis un Šici).

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī sāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kuras laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Soči bija trešās Ziemas olimpiskās spēles pēc kārtas, kurās Latviju pārstāvēja tieši 58 sportisti. Pirms četriem gadiem Vankūverā Latvija bija pussoļa attālumā no 59 dalībniekiem, tomēr toreiz pēdējā brīdī dalībai sacensībās tomēr netika apstiprināts snovbordists Toms Vasins.

Komandas vidējais vecums Sočos bija samazinājies līdz 26,8 gadiem, kas ir nedaudz mazāk kā Vankūverā - 27 gadi. «Visjaunākā» komanda bija 1992. gada Albervillas spēlēs, kad sportistu vidējais vecums sasniedza 25 gadus.

Ja pirmajās četrās ziemas Olimpiādēs pēc neatkarības atgūšanas Latvija palika bez godalgām, iepriekšējās divās jau gūtas trīs medaļas, kas visas izcīnītas ledus renē - pirms astoņiem gadiem Turīnā Mārtiņš Rubenis ieguva bronzu kamaniņu braukšanā, bet iepriekšējā Olimpiādē Vankūverā Martins Dukurs tika pie sudraba skeletonā, kā arī kamaniņu sporta divnieks Andris un Juris Šici izcīnīja sudrabu.

Sočos medaļu krājums tika papildināts vēl ar četrām godalgām.

Savukārt nepatīkamas ziņas sagādāja hokejists Vitālijs Pavlovs, kurš tika pieķerts aizliegtas vielas lietošanā.

Sočos Latvijas sportisti startēja deviņos sporta veidos - ātrslidošanā, biatlonā, bobslejā, distanču slēpošanā, hokejā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un šorttrekā.

Olimpiskajās spēles Sočos startēja 2500 sportisti no 88 pasaules valstīm, kas ir par sešām vairāk nekā pirms četriem gadiem. Olimpisko debiju Olimpiādē Sočos piedzīvoja Dominika, Malta, Paragvaja, Austrumtimora, Togo, Tonga un Zimbabve.

Tevi varētu interesēt

Ar Kurzemes biznesa inkubatora SIA Mechanika līdzdarbību tapušas Beļģijas izlases bobsleja...

Pateicoties sportistu tērpiem un emocijām, Olimpiskās spēles pierasts vērot kā košu pasākumu,...

Latviešu skeletonists Martins Dukurs sestdien Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro vietu,...

«Viņš negribēja paklājus, viņš deva priekšroku cilvēku, kuri staigā...

Latvijas labākais kamaniņu divnieks brāļi Andris un Juris Šici trešdien izcīnīja...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...