Bankas

Swedbank: Eksporta faktoringa apgrozījums veido 132 miljonus eiro

Dienas Bizness, 12.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pēdējos gados uzņēmumi arvien aktīvāk izmanto eksporta darījumiem paredzētos bankas pakalpojumus, kas atspoguļo gan kopējo pieaugošo eksporta aktivitāti, gan arvien rūpīgāku finansiālu pieeju darījumiem ar ārvalstu partneriem. Kopš 2009.gada eksporta faktoringa apgrozījums ir divkāršojies un veido 132 miljonus eiro, liecina Swedbank dati.

Savukārt eksporta garantiju, akreditīvu un inkaso skaits ir četrkāršojies. Paplašinās arī valstu loks, uz kuriem uzņēmumi izmanto eksporta darījumu pakalpojumus.

Eksporta darījumiem paredzētos banku pakalpojumus var izmantot apmaksas risku segumam - faktoringu, akreditīvus, garantijas, dokumentu inkaso. Eksportā uzņēmējiem ir svarīga arī iespēja iespējami ātri saņemt apmaksu par nosūtītajām precēm. Tā kā pircēji lielākoties vēlas maksāt ar atliktajiem maksājumiem, tad uzņēmējiem piemērots instruments ir faktorings, kurš sevī ietver gan debitoru apdrošināšanu, gan arī finansējuma piešķiršanu.

«Uzņēmēji arvien vairāk apjauš, ka ir svarīgi ne tikai atrisināt apgrozāmo līdzekļu finansēšanas jautājumu, jo pircēji prasa izdevīgums nosacījumus (garākus apmaksas termiņus), bet arī domā, kā sevi pasargāt no nemaksāšanas riska. Šai ziņā faktoringa pakalpojums labi der, jo atrisina abus šos aspektus,» saka Swedbank Faktoringa nodaļas vadītāja Laura Ķezbere.

Analizējot eksporta faktoringa darījumus, jāsecina, ka visos laikos vispopulārākās eksporta valstis ir Lielbritānija, Vācija, Zviedrija, Norvēģija un Dānija. Tomēr pēc krīzes gadiem valstu loks ir krietni paplašinājies un 2014 gadā sasniedz 32 valstis. Nākušas klāt valstis, kas neietilpst Eiropas Savienībā un nav arī tā saucamo industriāli attīstīto valstu sarakstā (piemēram, ASV, Austrālija, Kanāda u.c.). Faktoringa klienti pratuši «ielauzties» tādos tirgos kā Apvienotie Arābu Emirāti, Honkonga, Ķīna, Jordānija un citos.

Komentāri

Pievienot komentāru