Bankas

Swedbank Latvija pirmajā ceturksnī nopelnījusi 32 miljonus eiro

Gunta Kursiša, 28.04.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Swedbank Latvija šā gada pirmajā ceturknī strādājusi ar 32 miljonu eiro peļņu iepretim 23 miljonu eiro peļņai pagājušā gada attiecīgajā laika posmā, pavēstījusi banka.

Swedbank Latvija pārstāvji pauž, ka pamatā peļņas kāpumu ietekmējusi iepriekšējo uzkrājumu atbrīvošana.

Jaunās kreditēšanas apjoms šā gada pirmajā ceturksnī bija 100 miljoni eiro. Atsevišķās jomās, piemēram, privātpersonu kreditēšanā, bija vērojams aktivitātes pieaugums, tomēr kopējais kredītu portfelis kopš decembra ir samazinājies par vienu procentu.

Depozītu apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni ir pieaudzis par 15%. Salīdzinot ar decembra beigām, tas ir samazinājies. Kritums ir saistīts ar eiro ieviešanas procesu, kad daudzas privātpersonas un uzņēmumi izvēlējās iemaksāt naudu savā kontā, kur tā tika konvertēta automātiski. Pēc eiro maiņas daļa naudas atkal ir nonākusi atpakaļ ekonomikas apritē.

Bankas pārstāvji informē, ka problemātisko kredītu bruto apjoms turpināja samazināties, līdz ceturkšņa beigām sarūkot līdz 215 miljoniem eiro. Kopējā kredītu kvalitāte kļūst spēcīgāka, pieaugot zema riska finansējuma apjomiem un turpinoties portfeļa amortizācijai.

Swedbank Latvija pārstāvji pauž, ka «eiro ieviešana ir nesusi iepriekš prognozētos efektus - ienākumu samazinājumu valūtas maiņas un citu komisiju jomā, tomēr ilgtermiņā tas veicina kopējo risku samazināšanos, tādējādi dodot pamatu izaugsmei kreditēšanā».

Kopējie bankas ieņēmumi palielinājās par 3 %, arī izdevumi palielinājās par 3%, pārsvarā eiro ieviešanas izmaksu dēļ. Ieņēmumu/izdevumu koeficients bija 41%. Biznesa apjomu pieaugumu noteica arī aktīvo klientu apjoms pieaugums – pirmajā ceturksnī tie pieauga par 6,8 tūkstošiem.

Db.lv jau rakstīja, ka SEB grupas peļņa ir augusi vairāk nekā divas reizes. SEB grupas Latvijā pirmo ceturksni noslēgusi ar 6,6 miljonu eiro peļņu pēc uzkrājumiem un nodokļiem.