Swedbank samazinās kreditēšanu Baltijas valstīs 

«Mēs samazināsim kreditēšanu Ukrainā, Krievijā un visās trīs Baltijas valstīs,» komentējot Swedbank finanšu rezultātus, norādījis bankas vadītājs Maikls Volfs (Michael Wolf).

, 09.2.2010

(SXC)

Swedbank grupas operacionālie zaudējumi pērn pēdējā ceturksnī bijuši 1,67 miljardu Zviedrijas kronu (114,6 milj. latu) apmērā. Attiecīgajā laika periodā pirms gada Zviedrijas ceturtās lielākās bankas peļņa bija 2.4 miljardi kronu (164.6 milj. latu).

Neskatoties uz to, šo gadu banka cer pabeigt ar peļņu. «Ņemot vērā, ka globālā makroekonomika turpina pozitīvi attīstīties, bez būtiskām atšķirībām, īpaši Latvijā un Ukrainā, peļņa 2010. gadā ir iespējama,» sacījis Swedbank vadītājs.

Savā prezentācijā M. Volfs pie stratēģiskajām prioritātēm min arī bankas daļēju izplešanās samazināšanu Centrālās un Austrumeiropas reģiona valstīs. Par galveno risku Latvijā Swedbank uzskata politisko nenoteiktību un šogad gaidāmās Parlamenta vēlēšanas.

Db.lv jau ziņoja, ka Swedbank zaudējumu apjoms Latvijā 2009. gadā kopumā sasniedza 301 miljonus latu iepretim 66,3 miljonu latu peļņai 2008. gadā. Bankas finanšu pārskats liecina, ka 2009. gadā kopumā izdevumi uzkrājumiem nedrošiem kredītiem sasniedza 416,3 miljonus latu, bet bankas peļņa pirms šiem izdevumiem bija 98,2 miljoni latu.