Finanses

Swedbank uzņēmumiem šogad plāno izsniegt aizdevumus viena miljarda eiro apmērā

Žanete Hāka, 21.05.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Vairāk nekā puse jeb 55% uzņēmumu šogad plāno investēt savā biznesā, liecina jaunākais Swedbank pētījums.

Aktīvāk šogad plāno investēt uzņēmumi reģionos – 69%, salīdzinot ar Rīgas uzņēmumiem – 49%.

Tāpat optimistiskāki par investīcijām vairākumā ir lielie uzņēmumi – 80%.

64% uzņēmumu īpašnieku uzskata, ka šobrīd ir piemērots laiks investīcijām, tā domā arī 60% finanšu direktoru un 54% grāmatvežu. Skatoties pēc uzņēmuma lieluma, pašreizējo brīdi kā piemērotu investīcijām biznesā uzskata 63% vidējo uzņēmumu, 56% mazo uzņēmumu un 62% mikrouzņēmumu.

Šajā gadā Swedbank uzņēmumiem ir gatava izsniegt vienu miljardu eiro. Kā norāda bankas valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis, lai gan joprojām ir dzirdams mīts, ka bankas nefinansē uzņēmējdarbību, realitāte ir pretēja – bankām ir pieejami resursi un tās vēlas kreditēt aktīvāk.

Uzņēmumi, kuriem ir konkrēti investīciju plāni šim gadam, kā primāro investīciju avotu norāda paša uzņēmuma līdzekļus – 75%, 40% - bankas aizdevumu, bet 13% - valsts atbalsta pasākumus.

Esam izsnieguši par 50-60% vairāk šā gada četros mēnešos nekā pirms gada, kas nozīmē, ka šogad esam bijuši aktīvāki uzņēmumu kreditēšanā, bet drīzāk jāskatās uz pieprasījuma pusi, kuri vēlētos redzēt stiprāku, uzsver R. Rubenis.

Viņš uzsver, ka bankām resursu netrūkst un bankas ir tādās pozīcijās, ka grib finansēt, jo lai saglabātu darbavietas, ir jākreditē, turklāt nauda ir lēta, bāzes likmes jau ir negatīvas un pievienotās likmes konkurences dēļ jau ir pirmskrīzes līmeņos, līdz ar to bankām apetīte ir liela, saka R. Rubenis.