Tehnoloģiju apskats: Daudzi ekrāni vienā

2018. gada 20. aprīlis plkst. 12:05
Autors: Jānis Vēvers
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Pērnajā rudenī Berlīnes IFA izstādē Samsung stendā starp daudziem jaunumiem bija kāds neparasts veidojums, kas acīmredzami mulsināja vienu otru vidusmēra datorlietotāju. Plats un ieliekts kā televizors, taču ar šķietami horizontāli nocirstu pusekrānu. Tas bija tolaik tikko prezentētais ultraplatais 49 collu spēļu monitors CHG90, kas tīri labi noder arī grafisko darbu veikšanai un strādāšanai vairākos logos vienlaikus.

Samsung CHG90 izskatās nudien iespaidīgi. Ekrāna daļa ir 120 centimetrus plata, bet statīva kāja aizņem aptuveni 80x40 centimetru laukumu, tādēļ monitors aizpilda krietnu daļu no galda virsmas. Atšķirībā no modernajiem televizoriem, tas nav ne plāns, ne viegls – 15 kilogrami ar visu statīvu, kaut arī visa «uzparikte» ir tikai pusmetru augsta.

Izliektais korpuss aiz ekrāna ir gandrīz 10 centimetrus biezs, turklāt tā vidū ir paprāvs izvirzījums – savienojums ar statīvu, kas vienlaikus nodrošina iespēju pieregulēt ekrāna leņķi un notur to vajadzīgajā stāvoklī. Lai arī monitors izskatās smagnējs, 12 kilogramu ekrāna daļas grozīšana neprasa īpašu piepūli. Tiesa, manevra iespējas ir salīdzinoši nelielas – to var atgāzt par dažiem grādiem atpakaļ un mazliet pagriezt uz sāniem. Vērienīgākām kustībām patiesībā traucē paša monitora gabarīti. Pievilcīgākam izskatam ap savienojuma vietu gredzena formā izvietotas diodes, kas monitora darbošanās laikā izstaro spilgti zilu gaismu.

Pieslēgvietas novietotas iedobē mazliet zemāk, un tās aizsedz plastmasas vāks ar nelielu «izgrauzumu», caur kuru izvilkt vadus. Līdz ar to monitors izskatās gana gaumīgi un kārtīgi arī no aizmugures. Gluds un bez kabeļu mudžekļa.


124 centimetrus pa diagonāli lielais ekrāns padara CHG90 par vienu no platākajiem un savdabīgākajiem monitoriem tirgū. Tā malu attiecība ir 32:9 un izšķirtspēja – 3840x1080 pikseļu, kas ļauj ekrānu sadalīt divos perfekti Full HD standartam atbilstošos 16:9 ekrānos. Ja nepieciešams, to var «sašķelt» arī citādi, arī sešos mazos ekrānos, divās garās horizontālās slejās vai trīs vertikāli sadalītos laukumos. Var arī pieslēgt divus datorus reizē. Pieminētās iespējas īpaši noderēs datu analītiķiem un citu profesiju pārstāvjiem, kuri raduši strādāt pie vairākiem ekrāniem vienlaikus.

Visu tehnoloģiju apskatu Daudzi ekrāni vienā lasiet piektdienas, 20.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu