Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: Samsung otrās paaudzes bezvadu austiņas Gear IconX

Jānis Vēvers, 02.02.2018

Foto avots: Samsung

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Miniatūrajām Samsung otrās paaudzes bezvadu austiņām Gear IconX nav vajadzīgs viedtelefons, lai atskaņotu mūziku

Doties uzmundrinošā rīta skrējienā vai relaksējošā vakara pastaigā, neņemot līdzi tikpat kā neko, bet vienlaikus klausoties savu iemīļoto mūziku? Nu jau divus gadus tas ir iespējams, pateicoties nelielajām bezvadu austiņām, kas vienlaikus pilda mūzikas atskaņotāju lomu. Pērnajā rudenī Samsung prezentēja jau otrās paaudzes inovatīvās Gear IconX, kas nu sasniegušas arī mūsu veikalus.

Aizpērn Apple AirPods un IconX izpelnījās pretrunīgus lietotāju vērtējumus – sākot no sajūsmas saucieniem par brīvības sajūtu un beidzot ar dzēlībām par salīdzinoši īso akumulatora darbības laiku un nīgriem jautājumiem ražotājam, ko darīt, ja kāda austiņa izkrīt un pazūd peļķē? Vismaz Samsung daļu pārmetumu ņēma pie sirds un otrās paaudzes IconX īpaši piestrādāja pie trūkumu novēršanas.

Kas gan viņiem sanācis?

Tāpat kā pirmās, arī otrās paaudzes IconX apbrīnojamākā īpašība ir svars. Īkšķa gala izmēra (21,8 mm x 18,9 mm x 22,8 mm) austiņās atrodas gan akumulators, gan 4GB iebūvētā atmiņa, gan skārienpaliktnis, gan ausī ievietojamais gumijas spilventiņš. Un tas viss kopā sver vien astoņus gramus!

Pēc Gear mobilās lietotnes un IconX paplašinājuma ielādēšanas viedtelefonā pirmā abu ierīču sapazīstināšana izvēršas neveikli. Uz kastītes ir Bluetooth poga, kuru nospiežot, austiņas sāk meklēt tuvumā esošos tālruņus. Abi viens otru pamana ātri, bet savienošana tik raiti nevedas. Nākas spiest ikonu vismaz reizes četras, līdz beidzot lietotnē iemirdzas austiņu ikonas un sāk rādīt, cik daudz enerģijas palicis to akumulatorā.

Kad 2016. gada jūnijā Samsung izrādīja pirmo IconX, tas īpaši iekvēlināja potenciālos pircējus ar tolaik retu īpašību – iebūvētu atmiņu. Arī otrās paaudzes austiņās ir iebūvēta atmiņa, no kuras 3,4GB atvēlēti mūzikai.

Atšķirībā no pirmās paaudzes, atjauninātajā IconX vairs nav pulsa mērītāja, un tas pozitīvi ietekmējis baterijas darbības laiku. Arī paša akumulatora ietilpība izaugusi teju divkārtīgi – līdz 82 mAh.

Visu apskatu Dziesmas skaņas tieši ausīs lasiet 2. februāra laikrakstā Dienas Bizness.