Viedierīces

Tehnoloģiju apskats: Samsung QLED QE55Q9 FNAC televizors

Jānis Vēvers, 08.06.2018

Foto: Samsung

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ambient Mode režīms ļauj izslēgtam Samsung QE55Q9 televizoram saplūst ar sienu vai pārvērsties mākslas darbā

Samsung pērn prezentētā QLED televizoru sērija, kurā tiek izmantots kvantu punktu tehnoloģijā veidots šķidro kristālu panelis, šogad piedzīvojusi otro paaudzi. Meklējot veidus patērētāju uzmanības piesaistīšanai, korejieši šoreiz centušies košajam ekrānam piešķirt papildu funkciju, proti, no video rādīšanas brīvajā laikā piešķirot ekrānam gleznas funkciju ar īpaša Ambient Mode režīma palīdzību.

Šogad sortimentā palicis vairs tikai viens modelis ar ieliektu ekrānu, un, ņemot vērā gleznas funkciju, izvēlēties plakano šķiet loģiskāk. Tāds QE55Q9 FNAT uz dažām nedēļām nonāca DB rīcībā.

Vērojot Samsung tālrāžu evolūciju, redzams, ka ar katru nākamo paaudzi korejieši aizvien lielāku vērību pievērš estētikai. Rūpīgi nostrādāts kā no priekšpuses, tā aizmugures, QE55Q9 tiešām atgādina gleznu. 55 collu ekrānu ieskauj nieka puscentimetru biezs rāmis ar izteiktām šķautnēm, un aizmuguri klāj gluds vāks, apsedzot pieslēgvietas.

Televizora vadībai paredzēta maza, sudrabota viedā pults, uz kuras ir septiņas pogas, paliela gredzenveida kursorsvira un divi slēdži skaņas un kanālu pārslēgšanai. Lielākā daļa darbību notiek ar kursorsviru, pārvietojoties pa lietotnēm vai vadot kursoru pa pārlūkprogrammu. Pieejama arī korejiešu iecienītā balss vadība, ja nu ļoti gribas sarunāties ar melno kasti.

Kvantu punktu tehnoloģija ar LED aizmugurgaismojumu īsā pastāvēšanas laikā pierādījusi sevi kā augsti kvalitatīva. Arī Samsung QE55Q9 Ultra HD izšķirtspējas panelī var «piekasīties» tikai sīkām niansēm, jo kopumā attēla kvalitāte ir apskaužami laba. Tāda, kādu sagaidām, maksājot par televizoru gandrīz trīs tūkstošus eiro. Ar košām, izteiksmīgām krāsām, augstu kontrastu un dziļas nakts tumšuma melno krāsu.

Apskatot QE55Q9, skaļruņi uzreiz nav pamanāmi. Tie izvietoti pa visu korpusa apakšdaļu un ir vērsti uz leju. Bez papildu skandu pieslēgšanas par īstu stereo efektu nav pat ko sapņot, tomēr skaņa ir gana skaļa un tīra. Maksimālā skaļumā televizors bez grūtībām «piebļauj» vidēji lielu viesistabu. TV pārraidēm, multiplikācijas filmām un fona mūzikai ar to pietiks, bet, lai sajustos kā koncerta skatītāju pūlī, futbola stadionā vai kinoteātrī, nāksies pieslēgt kādu papildu trokšņotāju.

Visu rakstu Kā glezna pie sienas lasiet 8. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru