Ekonomika

Tet grupas apgrozījums pirmajā pusgadā pieauga par 6%

LETA, 17.07.2019

Tet valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Telekomunikācijas uzņēmuma «Tet» (iepriekš «Lattelecom») grupas apgrozījums šogad pirmajā pusgadā sasniedzis 105 miljonus eiro, pieaugot par 6%, salīdzinot ar attiecīgo periodu 2018. gadā, liecina neauditētie finanšu rezultāti.

«Tet» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Lāsma Trofimova aģentūru LETA informēja, ka laikā, kad uzņēmums mainīja nosaukumu, ir stiprināts pamatbizness un jaunie darbības virzieni, kā arī par 6% audzis eksporta pakalpojumu apgrozījums. Valsts budžetā nodokļos iemaksāti 25,8 miljoni eiro, kā arī sadalīta 2018.gada peļņa, izmaksājot dividendes akcionāriem – 32,5 miljonus eiro, tostarp 16,6 miljonus valstij.

«Gada otrajā ceturksnī esam paveikuši daudz - 1.aprīlī mainījām zīmolu un nosaukumu, darbus pie pakalpojumu pilnveides un iekšējās digitālās transformācijas turpinot joprojām, lai klientiem sniegtu pēc iespējas ērtākus, mūsdienīgākus un vienkāršāk lietojamus pakalpojumus. Hokeja faniem nodrošinājām iespēju vērot visas pasaules čempionāta spēles HD kvalitātē, līdzdarbojāmies «Tet» Rīgas maratonā un urbānās kultūras un eSporta festivālā «HyperTown». Esam investējuši «Helio iTV» un «Shortcut» attīstībā, lai klientiem nodrošinātu labāko skatīšanās pieredzi un labāko, daudzveidīgāko saturu, kā arī kopā ar Ukrainas televīziju veidojam Latvijā pirmo kopražojuma seriālu – «Markuss»,» stāstīja «Tet» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Trofimova norādīja, ka par 27% augušas jaunās biznesa līnijas, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Saglabājot zemāko elektroenerģijas cenu un beznosacījumu iespēju mainīt izvēlēto tarifa plānu vai pat tirgotāju, «Tet» elektroenerģijas pakalpojumus izvēlas jau apmēram 10% Latvijas mājsaimniecību, gandrīz divkāršojot klientu skaitu un apgrozījumu. Tāpat par 9% augusi sniegto reklāmas pakalpojumu joma.

«Redzam, ka Latvijas uzņēmējdarbībā arvien aktīvāk ievieš un lieto digitālos risinājumus. To apliecina pieaugums datu centru un jauno IT risinājumu apgrozījumā - attiecīgi +12% un +28%. No jaunajiem IT pakalpojumiem aktīvāk augusi mākoņprogrammatūra, informācijas sistēmu uzturēšana un drošības risinājumi, kas kļūst aktuālāki ar katru gadu,» atzīmēja «Tet» pārstāve.

Turpina augt arī «Citrus Solutions» apgrozījums būvniecības biznesā - 6% pieaugums lielā mērā skaidrojams ar biznesa attīstību, Vācijas teritorijās ierīkojot optiskā interneta tīklu.

2018.gadā «Tet» koncerna apgrozījums bija 211,943 miljoni eiro, kas ir par 6,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 2,5% un bija 41,778 miljoni eiro, liecina «Firmas.lv» dati.

«Tet» pieder valstij Privatizācijas aģentūras personā (51%) un Dānijā reģistrētajam «Telia Company» meitasuzņēmumam «Tilts Communications» (49%). «Tet» grupā ir uzņēmumi «Tet», «Citrus Solutions», «Lattelecom Technology», «Helio Media» un «Baltijas datoru akadēmija». «Tet» pieder 23% SIA «Latvijas mobilais telefons» daļu.