Tehnoloģijas

Tieto Latvia palīdz MTS Bank Krievijā ieviest mobilo maksājumu iespējas

Sanita Igaune, 22.04.2013

Jaunākais izdevums

MTS Bank Krievijā ir ieviesusi pakalpojumu, kas nodrošina mobilā telefona priekšapmaksas konta papildināšanu, rēķinu apmaksu un attālinātus pirkumus, izmantojot mobilo telefonu. Pakalpojuma ieviešanā palīdzējusi Tieto Latvia izstrādātā Card Suite programmatūra.

Pakalpojums paredzēts MTS Bank klientiem un ir pieejams 24 stundas diennaktī. Izmantojot mobilo tālruni, klients nosūta mobilajam operatoram pieprasījumu par vēlamo operāciju, tiek veikta klienta autentifikācija un savienojums ar pieņēmējbanku. Card Suite risinājums kalpo kā MTS Bank autorizācijas sistēma, balstoties uz telekomunikāciju operatora atsūtītajiem datiem, ģenerē karšu autorizācijas un transakciju ziņojumus saskaņā ar starptautisko maksājumu organizāciju izstrādātajiem mobilo maksājumu standartiem. Neatkarīgi no atrašanās vietas un diennakts stundas, klientam ir iespēja izmantot tradicionālo maksājumu karti un veikt norēķinus.

Tieto izstrādātais risinājums savieno vairākas sistēmas, tajā skaitā nodrošina MTS Bank izmantotā Card Suite savietojamību ar ārējām sistēmām, kas inicializē autorizāciju ziņojumu apmaiņu. Ieviestais risinājums atbalsta – VISA International un MasterCard Worldwide.

«Mobilie telefoni ir kļuvuši par neatņemamu mūsu ikdienas sastāvdaļu – iespēja sasniegt ikvienu, kur un kad vien tas nepieciešams, ir kļuvusi pati par sevi saprotama. Tomēr mobilo sakaru operatori un citas šajā mainīgajā tirgū iesaistītās puses arvien strādā, lai atrastu jaunus veidus, kā padarīt mobilos sakarus vienkāršākus, ātrākus un pieejamākus ikvienam, ne tikai pieredzējušiem tehnoloģiju pārzinātājiem,» norāda Tieto Maksājumu karšu biznesa vienības direktors Māris Ozoliņš.

Tieto ir IT pakalpojumu uzņēmums Ziemeļeiropā, kas sniedz pilna cikla IT pakalpojumus gan privātajam, gan valsts sektoram. Tieto Latvia ir lielākais programmizstrādes uzņēmums Latvijā.

MTS Bank ir viena no lielākajām Krievijā un darbojas no 1993.gada. MTS Bank nodrošina pilnu pakalpojumu klāstu privātpersonām, kompleksus pakalpojumus korporatīvajiem klientiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī aktīvi darbojas investīciju pakalpojumu tirgū.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sekojot tirgus tendencēm, Tieto Latvia plāno aktivizēt biznesu privāto klientu segmentā, norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Valērija Vārna.

Esat šajā amatā nu jau pusgadu. Kas mainās uzņēmumā līdz ar vadības maiņu? Kādi akcenti biznesa modelī mainīsies?

Protams, visi vienmēr sagaida, ka līdz ar jauna vadītāja ienākšanu uzņēmumā, teju pilnībā viss tiks mainīts. Tieto kā liela korporācija arī tāpat nepārtraukti attīstās. Taču tieši Latvijā šobrīd savu darbību varam definēt šādi – mēs turpinām attīstīties un vienlaikus nedaudz transformējam savu biznesu. Akcenti noteikti mainīsies. Latvijā privātais sektors ļoti strauji aug un attīstās, šī ir niša, kurai plānojam pievērst uzmanību. Tieto “portfelī” ir ļoti daudz dažādu IT risinājumu, ko šiem klientiem piedāvāt. Tieto Latvia ir savā ziņā unikāls IT uzņēmums Latvijas mērogā, kurā strādā aptuveni 700 augsti profesionālu darbinieku. Baltijas valstu mērogā Latvijas Tieto filiāle ir lielākā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Desmit gados pieckāršojies IT pakalpojumu eksports; nozarē sevi pieteikuši servisa centri un startup jomas uzņēmumi

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozare attīstās strauji, un šobrīd neviens nav jāpārliecina par tās ilgtspēju un nākotnes potenciālu. Lai gan nozarē vēl aizvien ir dažādi stereotipi un ne visa sabiedrība izprot tās specifiku, pēdējos desmit gados šī joma piedzīvojusi lielas izmaiņas, arī rezultāti redzami – to apliecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Latvijā IKT sektorā strādājošo skaits ir palielinājies par 58%. 2008.gadā nozarē strādāja 18,9 tūkst. cilvēku, 2015. gadā – 28,3 tūkst., bet pērn vairāk nekā 30 tūkst., DB pamato Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa. Palielinājies arī IKT uzņēmumu skaits – Latvijā 2008.gadā to bija 2,6 tūkst., bet 2015.gadā – vairāk nekā 6 tūkst. Novērojams arī IKT sektora pievienotās vērtības īpatsvara pieaugumus iekšzemes kopproduktā – no 3,6% 2008. gadā līdz 4,2 % 2015. gadā. Jāatzīmē, ka IKT nozarē atalgojums ir viens no augstākajiem valstī. Īpaši jāizceļ IT pakalpojumu eksporta lēciens. Atbilstoši Latvijas Bankas datiem, 2000. gadā IT attiecīgais rādītājs bija 16,34 milj. eiro, bet 2015. gadā – 256,98 milj. eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tieto Latvia apsver iespēju eksportēt Āzijas virzienā

Linda Zalāne, 12.11.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arī lielam kuģim ir jābūt mobilam un jāspēj nepieciešamības gadījumā veikli pagriezties, tam jāreaģē uz notikumiem

Tāda ir Tieto Latvia valdes priekšsēdētāja Elmāra Gengera pārliecība. SIA Tieto Latvia ir viens no ietekmīgākajiem informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem Baltijā, kurš specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. SIA Tieto Latvia spējusi palielināt apgrozījumu no 31 milj. eiro 2011. gadā līdz 39 milj. eiro 2014. gadā, un tas kompānijai ļāvis iekļūt Dienas Biznesa un Lursoft veidotajā strauji augošo uzņēmumu jeb Gazeļu sarakstā.

«Sniedzot profesionālus IT pakalpojumus, ir svarīgi, ka izaugsme ir mērena, nevis strauja. Ja apgrozījums augtu strauji, tad atbilstoši izaugsmes tempam būtu jāpalielina arī komanda, kuras kvalitatīvai apmācībai nepieciešams laiks. Mūsu nozarē svarīgākais aktīvs ir darbinieku intelektuālais pienesums. Vienota uzņēmuma kultūra, salāgoti procesi, augstražīgas, saliedētas un savstarpēji papildinošas komandas – tā ir panākumu atslēga,» ir pārliecināts E. Gengers.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par Tieto Latvia maksājumu un karšu vienības vadītāju kļūs Valdis Janovs, liecina uzņēmuma paziņojums.

22. jūnijā savu amatu atstāj līdzšinējais Tieto valdes loceklis Māris Ozoliņš. Tieto Latvia valdes locekļa un Maksājumu un karšu vienības vadītāja pienākumus pārņems Valdis Janovs, kurš ilgus gadus ir vadījis Tieto Latvia Maksājumu un karšu risinājumu pārdošanas daļu.

M. Ozoliņš savu lēmumu skaidro ar nepieciešamību pēc jauniem izaicinājumiem gan sev, gan uzņēmumam.

Tieto Latvia specializējas dažādu informācijas sistēmu izveidē, nodrošinot pilna cikla pakalpojumu sniegšanu. Uzņēmuma darbība maksājumu karšu jomā tika uzsākta 1992. gadā, un tagad maksājumu un karšu bizness attīstījies līdz vairāk nekā 500 finanšu institūciju apkalpošanai 33 pasaules valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

IKT nozarei jārāda priekšzīme dzimumu līdztiesības jautājumos

Anda Asere, 07.02.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozare pašlaik strauji attīstās, ir inovatīva un progresīva un tai ir jārāda priekšzīme gan dzimumu līdztiesības, gan iekļaujošas sabiedrības un dažādības veicināšanā.

Tā uzskata Valērija Vārna, SIA "Tieto Latvia" (daļa no "TietoEVRY grupas") valdes priekšsēdētāja. Viņas skatījumā uzņēmumiem ir jāapzinās, ka atbalstoša un iekļaujoša darba vide veicina produktivitāti, sadarbību un darbinieku lojalitāti. Iekļaujoša darba vide sākas no vadības, tāpēc "TietoEVRY" par šo tēmu visiem vadītājiem rīko arī apmācības.

V. Vārna uzsver, ka uzņēmums dzimumu līdztiesībai pievērš lielu uzmanību. "Tie nav tikai vārdi uz papīra, bet gan praktiska darbība atbilstoši "TietoEVRY" vērtībām un stratēģijai. Šogad "TietoEVRY" ir saņēmis augstu novērtējumu "Bloomberg" dzimumu līdztiesības indeksā (Bloomberg Gender-Equality Index (GEI)), kur tika izteikta atzinība par uzņēmuma darbību iekļaujošas, līdztiesīgas un atvērtas darba vides nodrošināšanā. Uzņēmums ieguvis arī vairākus citus starptautiski atzītus apbalvojumus dzimumu līdztiesības jomā, piemēram, "EDGE", "Equileap" u.c.," viņa norāda.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā lielie informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumi piesaistīs darbiniekus no ārvalstīm, īpaši tādēļ, ka darba samaksas jomā mēs strauji tuvojamies Eiropas Savienības līmenim un IT jomā ir iespēja strādāt attālināti, norāda Accenture Latvijas filiāles vadītājs Maksims Jegorovs. Uzņēmumi jau iepriekš pauduši, ka šobrīd lielas rūpes IT jomā sagādā augsti kvalificētu speciālistu piesaiste.

Komentāri

Pievienot komentāru
Darba vide

Tieto Latvia darbiniekiem piedāvā psihologa konsultācijas

Anda Asere, 10.03.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"TietoEVRY" grupas uzņēmums "Tieto Latvia" saviem darbiniekiem jau desmit gadus nodrošina apmaksātas psihologa konsultācijas un tās izmantojuši aptuveni 10% darbinieku.

"Šajā ziņā esam viens no nedaudziem uzņēmumiem Latvijā. Liels ir gandarījums, ka arī citi uzņēmumi Latvijā sāk sekot šim piemēram, novērtējot darbinieku mentālās labjūtības un veselības lielo nozīmi," saka Valērija Vārna, SIA "Tieto Latvia" valdes priekšsēdētāja. Šogad pirmo reizi uzņēmuma darbiniekiem pieejamas arī apmaksātas psihiatra konsultācijas.

Viņa novērojusi, ka, cenšoties piesaistīt un noturēt labākos prātus un talantus, uzņēmumi visā pasaulē aizvien lielāku uzmanību pievērš darba videi un darbinieku labsajūtai. Bieži vien darbinieku mentālā veselība cieš, ja viņi pilnībā neizjūt kontroli pār savu darbu, viņiem nav skaidri organizācijas mērķi un darbinieki nejūt vadītāju atbalstu. Mūsdienās tam var arī pieskaitīt milzīgo informācijas aprites tempu un apjomu, kas pat ļoti atbalstošā darba vidē darbinieku var izsist no līdzsvara.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ar informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmuma SIA "Evry Latvia" pievienošanu SIA "Tieto Latvia" noslēdzas reorganizācijas process, kura rezultātā SIA "Tieto Latvia" ("TietoEVRY" grupas uzņēmums) kļūst par vienu no lielākajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem Latvijā.

"Esmu gandarīta paziņot, ka juridiskās apvienošanas process ir noslēdzies, kas nozīmē būtisku izaugsmi "TietoEVRY" uzņēmuma attīstībai Latvijā. Jau šobrīd globālie panākumi liecina, ka spējam apvienot vairāk nekā 1000 talantīgus speciālistus un inovatīvas tehnoloģijas, ierindojoties arī starp vadošajiem Latvijas eksportētājiem. Uzņēmumu konsolidācija tikai nostiprinās mūsu pozīcijas un padarīs darbu efektīvāku," saka Valērija Vārna, informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA "Tieto Latvia" valdes priekšsēdētāja.

Tieto un EVRY apvienojas vienā uzņēmumā 

Globāli apvienojoties informācijas tehnoloģiju korporācijām "Tieto" un "EVRY", šogad darbu sācis...

"Tieto Latvia" un "Evry Latvia" juridiskās apvienošanās process, kas tika uzsākts janvārī, saistīts ar Somijas informācijas tehnoloģiju uzņēmuma "Tieto" un Norvēģijas "Evry" globālo apvienošanos, izveidojot vadošo Ziemeļvalstu digitālo pakalpojumu un programmas pārstrādes uzņēmumu "TietoEvry".

Globālā stratēģija realizēta ar mērķi radīt vērtību akcionāriem, izmantojot mērķtiecīgus ieguldījumus inovācijās, kā arī izmantot ieņēmumu un izmaksu sinerģijas. Plānots, ka apvienošanas un integrēšanas process uzņēmumu grupā tiks realizēts līdz 2022.gadam, savukārt grupas uzņēmumus Latvijā bija paredzēts apvienot 2020.gada laikā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Biznesa tehnoloģijas

Tieto Latvia par 1,2 miljoniem eiro izstrādās valsts pārvaldes tiesību aktu projektu portālu

LETA, 27.12.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informāciju tehnoloģiju (IT) uzņēmums SIA «Tieto Latvia» atzīts par uzvarētāju Valsts kancelejas izsludinātajā iepirkumā par tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāla izveidi, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Kopumā konkursā saņemti divi pietikumi un par uzvarētāju atzīta «Tieto Latvia», kuras piedāvātā līgumcena ir 1,186 miljoni eiro.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

2017.gada rudenī Valsts kanceleja informēja, ka sākts darbs pie vienotā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portāla izveides, lai nodrošinātu efektīvāku tiesību aktu projektu izstrādi, saskaņošanu un kontroli, kā arī Ministru kabineta lēmumu pieņemšanas un sēžu vadības procesu. Ar tā palīdzību sabiedrībai tiks nodrošināta arī ērtāka līdzdalības iespēja tiesību aktu projektu sabiedriskajā apspriešanā.

Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu nodaļas projektu vadītāja Signe Rudzīte skaidroja, ka portāla izveide pēc būtības būs jauna pieeja tiesību aktu projektu izstrādē un apritē, konceptuāli atsakoties no dokumenta kā publiskās pārvaldes procesu un informācijas organizācijas rīka, kas pilda tikai informācijas nesēja funkciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Izveidots Baltijas informācijas tehnoloģiju uzņēmumu tops

Lelde Petrāne, 29.09.2014

1. vieta: Tieto Baltics, kopējie ieņēmumi no IT pakalpojumu sniegšanas 2013.gadā - 48.474 miljoni eiro

Pieaugums salīdzinājumā ar 2012.gadu - 32%

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saskaņā ar Prime Investment ikgadējo pētījumu Tieto ierindots pirmajā vietā starp Baltijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pakalpojumu uzņēmumiem, vērtējot pēc IT pakalpojumu ieņēmumiem 2013.gadā.

Baltijā pārstāvēto Tieto uzņēmumu (Tieto Latvia, Tieto Lithuania, Tieto Estonia un Tieto Estonia Services) kopējie ieņēmumi no IT pakalpojumu sniegšanas 2013.gadā veidoja 48,474 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 32% salīdzinājumā ar 2012.gadu.

Kā liecina pētījums, otrajā vietā ir uzņēmums Nortal, bet trešajā - Exigen Services.

Ar visu Top 10 var iepazīties, raksta galerijā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tieto Latvia pērn apgrozīja 21,2 milj. Ls

Gunta Kursiša, 08.11.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) izstrādes, ieviešanas un integrācijas pakalpojumu sniedzēja SIA Tieto Latvia pērn Baltijā apgrozīja 21,2 milj. Ls, kas ir 148% kāpums pret iepriekšējo gadu, liecina informācija Lursoft.

2010. gadā uzņēmuma apgrozījums bija 12,6 milj. Ls.

Pērnā gada SIA Tieto Latvia peļņa veido 2,1 milj. Ls, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir 74,2% kāpums.

Uzņēmumā strādā vairāk nekā 600 darbinieki, no kuriem 400 ir projektu vadības, programmatūras izstrādes un konsultāciju jomas speciālisti.

Tieto Latvia kapitāldaļas pieder Somijā reģistrētam uzņēmuma Tieto Corporation.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatu ieņem Elmārs Gengers, kurš ir arī līdzīpašnieks uzņēmumā SIA IT Alise Nekustamie īpašumi – šajā uzņēmumā E. Gengeram pieder 48,67% kapitāla daļas. Tāpat Tieto Latvia valdes priekšsēdētajam pieder 12,5% SIA Kuldīgas Investīcijas daļu. Tieto Latvia valdes locekļa amtu ieņem Mārtiņš Liberts un Māris Ozoliņš. M. Liberts ir līdzīpašnieks uzņēmumos SIA Decerto 50% un SIA Despots 12,5%, savukārt M. Ozoliņš ieņem augstus amatus vēl četros uzņēmumos un ir 40% kapitāla daļu īpašnieks uzņēmumā SIA Prospeed Baltic.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tieto peļņa pērn kritusies

Gunta Kursiša, 14.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju (IT) nozares uzņēmums Tieto Latvia pērn nedaudz palielinājis apgrozījumu, tomēr peļņa ir samazinājusies par aptuveni 8%, liecina Lursoft dati.

2012. gadā SIA Tieto Latvia neto apgrozījums veidoja 24 milj. Ls - par 2,8 milj. Ls vairāk nekā 2011. gadā. Tomēr uzņēmuma peļņa pēc nodokļu nomaksas veidoja 2,02 milj. Ls. Kā norāda uzņēmuma vadība, peļņas kritums 8% apmērā bija vērojams, jo pērn tika veikti būtiski ieguldījumi, piemēram, uzņēmuma darbinieku kvalifikācijas celšanā.

Vislielākos ieņēmumus aizvadītajā gadā SIA Tieto Latvia nodrošināja Rietumeiropa un Skandināvija (11 milj. Ls), aiz kurām seko Latvija ar 5,5 milj. Ls un NVS valstis (4,4 milj. Ls), liecina informācija uzņēmuma gada pārskatā.

SIA Tieto Latvia patlaban strādā aptuveni 650 darbinieki, no kuriem vairāk nekā 400 ir speciālisti projektu vadības, programmatūras izstrādes un konsultāciju jomā. Uzņēmums reģistrēts 1994. gadā, un tā pamatkapitāls veido 312 tūkst. Ls.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tieto Latvia: Latvijas bankas nav ieinteresētas izdot bezkontakta kartes to vāji attīstītās infrastruktūras dēļ

LETA, 02.09.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā ir vāji attīstīta bezkontakta karšu infrastruktūra, tādēļ Latvijas bankas nav ieinteresētas izdot bezkontakta kartes, aģentūrai LETA sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmuma Tieto Latvia Maksājumu karšu biznesa vienības vadītājs Māris Ozoliņš.

Kā stāstīja Ozoliņš, Tieto Latvia Latvijā līdz šim bezkontakta norēķinu karšu risinājumus ieviesusi nav, lai gan uzņēmuma izstrādātais Card Suite risinājums nodrošina nepieciešamo funkcionalitāti.

«Pagaidām Latvijā vēl ir vāji attīstīta bezkontakta karšu infrastruktūra - maz vietu ir uzstādīti speciāli aprīkoti termināli, tādēļ arī Latvijas bankām nav interese izdot bezkontakta kartes,» turpina Ozoliņš. «Pēdējā laikā gan ledus, iespējams, ir sakustējies, jo bankai Citadele ir izdevies vienoties ar Rīgas satiksmi par bankas bezkontakta karšu lietošanu sabiedriskajā transportā.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Programmatūra

Tieto Latvia pērn palielina peļņu par 82%

Lelde Petrāne, 08.08.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aizvadītajā finanšu gadā Tieto Latvia neto apgrozījums pieaudzis par 30%, sasniedzot 44,399 milj. EUR. 2013. gadu uzņēmums noslēdza ar 5,256 milj. EUR peļņu.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, uzņēmuma peļņa ir pieaugusi par 82%, liecina informācija klientuportfelis.lv.

Tieto Latvia reģistrēts 1994. gadā. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Elmārs Gengers, bet valdes locekļa amatu ieņem Guntis Lazda, Evita Ozola, Māris Ozoliņš.

SIA Tieto Latvia nodarbojas ar IT risinājumu izstrādi, ieviešanu un integrācijas pakalpojumu sniegšanu. SIA Tieto Latvia īpašnieks ir viens no lielākajiem Eiropas IT uzņēmumiem - Tieto Corporation.

Komentāri

Pievienot komentāru
Makroekonomika

Par pāreju uz eiro atceroties pēdējā brīdī, jārēķinās ar augstākām IT pakalpojumu cenām

NOZARE.LV, 08.03.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ja uzņēmumi par pāreju no latiem uz eiro sāks domāt pēdējā brīdī, tiem var nākties maksāt par informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumiem dārgāk nekā patlaban.

«Decembrī noteikti pakalpojumi būs dārgāki, septembrī arī,» Nozare.lv rīkotajā diskusijā par eiro ieviešanu prognozēja Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers.

Patlaban uz eiro ieviešanas rēķina pakalpojumu cenas nav kāpušas. «Cenu celt nebūtu prātīgi, jo tā var ļoti ātri pazaudēt klientu,» sacīja Gengers. Viņš skaidroja, ka Tieto apjoms pieaugs, bet likmes nē. Pakalpojumu sniedzējiem rentabilitāte aug, ja uzlabojas nodarbinātība, ja neviens nesēž bez darba. «Vienības cenu noteikti nepaaugstinām,» teica uzņēmuma pārstāvis.

Viņš skaidroja arī, ka ļoti liela daļa ir fiksētas izmaksas, proti, klients nevēlas katru mēnesi saņemt rēķinu par konkrētajā mēnesī izdarīto, tāpēc tiek panākta vienošanās par cenu. «Par darījuma cenu notiek tirgošanās. Klientiem ir izvēles iespējas - jo ātrāk sāk par to domāt, jo ir labāka izvēle. Vēlāk jau vairs izvēles nebūs, tad būs jāpērk pakalpojums par tik, cik par to prasīs,» sacīja Gengers.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Tieto Latvia un First Investment Bank modernizē norēķinu karšu pieņemšanas sistēmu Bulgārijā

Lelde Petrāne, 18.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tieto Latvia kopā ar vienu no lielākajām bankām Bulgārijā, First Investment Bank, veikusi esošās maksājumu karšu sistēmas nomaiņu, ieviešot Tieto Latvia izstrādāto Card Suite. Tagad bankai būs iespēja paplašināt klientiem piedāvāto pakalpojumu klāstu, informē Tieto Latvia.

Pateicoties esošās sistēmas aizvietošanai ar jaunu, First Investment Bank varēs samazināt ikdienas norēķinu karšu datu apstrādes izmaksas un ieviest jaunus pakalpojumus nākotnē.

Izmantojot šo risinājumu, finanšu iestādes var pilnībā atteikties no trešo pušu pakalpojumiem.

Māris Ozoliņš, Tieto Latvia Maksājumu karšu biznesa vienības direktors, komentē: «Šī projekta ietvaros mēs veiksmīgi realizējām lielu datu apjomu migrāciju, neietekmējot sistēmas veiktspēju un netraucējot bankas klientu darbības.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Pakalpojumi

Bibliotēkās pieejamos 114 latviešu rakstnieku darbus e-formātā varēs lasīt bez maksas

Db.lv, 11.01.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas publiskajās bibliotēkās reģistrētie lasītāji turpmāk 114 latviešu rakstnieku darbus varēs lasīt bez maksas, informē apgāds Zvaigzne ABC.

Lai turpmāk izmantotu šo lasīšanas iespēju, būs nepieciešama tikai ierīce (dators, viedtālrunis, e-grāmatu lasītājs) ar interneta pieslēgumu. Starp pieejamajiem darbiem ir Aivara Freimaņa romāns «Katls», Jāņa Ezeriņa «Stāsti un noveles», Ingas Gailes šarmanti stilīgais detektīvromāns «Neredzamie» un pat daudz apspriestie Karīnas Račko romāni «Debesis pelnos» un «Saplēstās mežģīnes».

Visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās 2019. gadā lasītājiem tiek piedāvāts jauns, inovatīvs pakalpojums – «3td e-grāmatu bibliotēka» vietnē www.3td.lv . To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA «Tieto Latvia», Apgādu Zvaigzne ABC un publiskajām bibliotēkām.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šī gada oktobra sākumā notikušas pārmaiņas SIA Tieto Latvia vadībā - Elmāram Gengeram atstājot uzņēmuma vadītāja amatu, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājas un Programmatūras izstrādes un ieviešanas biznesa vadītājas amatā stājusies Valērija Vārna, informē kompānijā.

«Mēs dzīvojam digitālās transformācijas laikmetā. Mobilitāte un tehnoloģiju pieejamība ir izmainījusi biznesa vidi. Jebkuram IT uzņēmumam ir jābūt spējīgam ātri reaģēt uz izmaiņām, piegādājot klientiem visefektīvākos risinājumus. Galvenā mana prioritāte ir paplašināt esošo produktu un pakalpojumu klāstu, nodrošinot inovatīvus un efektīvus risinājumus mūsu klientiem,» stāsta V. Vārna.

Jaunā uzņēmuma vadītāja IT nozarē darbojas jau vairāk nekā 15 gadus. Šai laikā gūta pieredze dažādos vadošos amatos un starptautiskos projektos. Kopš 2012.gada Va. Vārna ir vadījusi SAP biznesa līniju, tai skaitā piegādes centru un pārstāvniecību Lietuvā. Viņa ir ieguvusi inženiera grādu informācijas tehnoloģiju jomā, kā arī vadībzinātņu maģistra grādu Rīgas Tehniskajā universitātē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Karjera

Aicina bez maksas apgūt norvēģu valodu un veidot karjeru IT nozarē

Db.lv, 27.08.2020

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viens no Ziemeļeiropā vadošajiem informācijas tehnoloģiju uzņēmumiem "TietoEVRY" piedāvā bezmaksas norvēģu valodas apguvi, stipendiju apmācību laikā un karjeras iespējas IT nozarē mērķtiecīgākajiem un aktīvākajiem akadēmijas dalībniekiem.

Norvēģu valodas akadēmijai pieteikumus "TietoEVRY" gaida līdz septembra beigām, pirmās nodarbības plānotas novembrī.

"Valodu zināšanas ir stūrakmens profesionāla servisa nodrošināšanā mūsu klientiem," stāsta Jānis Špunders, "TietoEVRY" Rīgas pakalpojuma centra vadītājs, kura komandā jaunajiem speciālistiem būs iespēja veidot savu karjeru informāciju tehnoloģiju jomā.

Latvijā tiek pārstāvēti vairāki "TietoEVRY" grupas biznesi, tajā skaitā klientu atbalsta centrs, lai sniegtu dažāda līmeņa servisu klientiem Skandināvijā un citos pasaules reģionos. Digitalizācija šobrīd ir galvenā biznesa vides aktualitāte un pieprasījums pēc augsti kvalificētiem informācijas un komunikāciju nozares speciālistiem visā pasaulē turpina palielināties, tāpēc "TietoEVRY" piedāvātā bezmaksas norvēģu valodas apguves iespēja ir arī efektīvs veids, kā atlasīt un veiksmīgi sagatavot potenciālos darbiniekus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Latvenergo par 3,6 miljoniem eiro ieviesīs jaunu norēķinu sistēmu

Žanete Hāka, 25.04.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noslēdzies AS Latvenergo izsludinātais konkurss par jaunas norēķinu sistēmas ieviešanu, liecina informācija Iepirkumu Uzraudzības biroja mājaslapā.

Konkursā uzvarējis SIA Tieto Latvia, un kopējā līgumcena noteikta 3,6 miljoni eiro.

Kā skaidroja Latvenergo pārstāve Ivita Bidere, AS Latvenergo, gatavojoties jaunu klientu ienākšanai brīvajā elektroenerģijas tirgū, veic ieguldījumus klientu apkalpošanas un norēķinu sistēmās.

Arī Lietuvā un Igaunijā atkārtoti ir izsludināts klientu apkalpošanas un norēķinu elektroniskās sistēmas iepirkums.

Ieviešot jauno apkalpošanas sistēmu, tirgū ienākošajiem klientiem būs pieejama pilnveidota pakalpojumu sniegšanas iespēja, kas nodrošinās elastīgāku sadarbības modeļu izveidi, gūstot informāciju par uzņēmuma piedāvājumu. Ja līdz šim norēķinu principi bija vienoti, tad brīvā elektroenerģijas tirgū ir jāparedz vairākas jaunas iespējas – pilna norēķinu funkcionalitāte, līgumu slēgšana, klientu datu bāzes uzkrāšana, skaidro uzņēmuma pārstāve.

Komentāri

Pievienot komentāru
Atpūta

Tieto Latvia darbinieki ikdienā varēs izmantot uzņēmuma velosipēdus

Lelde Petrāne, 19.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums Tieto Latvia saviem darbiniekiem turpmāk nodrošinās iespēju ikdienā izmantot septiņus uzņēmuma velosipēdus, lai darbinieki tos varētu lietot, dodoties pie klientiem, sadarbības partneriem vai pusdienu pauzēs, informēja uzņēmumā.

Uzņēmuma velosipēdiem komplektā nāks ķivere, drošības atslēga un atstarojošā veste, papildu drošībai tie tiks reģistrēti arī CSDD velosipēdu reģistrā. Darbiniekiem, kuri izmantos uzņēmuma velosipēdus, būs jāiepazīstas ar drošības noteikumiem, kā arī plānots organizēt apmācības par Ceļu satiksmes noteikumiem un drošu pārvietošanos ar velosipēdu.

Elmārs Gengers, Tieto Latvia valdes priekšsēdētājs, saka: «Pēdējo gadu laikā ir ievērojami attīstījusies velo kultūra un infrastruktūra Latvijā. Arī Tieto Latvia darbinieki ir aktīvi velobraucēji un jau šobrīd apmēram desmitā daļa no vairāk nekā 750 darbiniekiem par transporta veidu ikdienā izvēlas velosipēdu. Iniciatīva par uzņēmuma velosipēdu ieviešanu nāca no pašiem darbiniekiem, un mēs nolēmām pievienoties tiem nedaudzajiem Latvijas uzņēmumiem, kas šādu iespēju saviem darbiniekiem nodrošina.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Veiksmīga iepirkuma pamats – skaidra vīzija par biznesa vajadzībām

Guntars Gūte, speciāli DB, 18.12.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

IT būtiski atvieglo ikdienas darbu ikvienā jomā, taču nereti nākas saskarties ar problēmsituācijām, kad sākotnēji veiksmīgi iecerētie uzlabojumi ar IT palīdzību vai nu izgāžas, vai nesasniedz iecerēto

Viens no klupšanas akmeņiem – nepareizi formulētas vajadzības, kā dēļ pasūtījuma izpildītājs nespēj piegādāt vēlamo produktu. Pirmais uzdevums pasūtītājam ir precīzi definēt, kādām biznesa vajadzībām nepieciešamas attiecīgās tehnoloģijas un kādi ir sasniedzamie mērķi pēc to ieviešanas, teic SIA Tieto valdes priekšsēdētājs Elmārs Gengers.

«Nereti uzņēmums definē – vajag dokumentu pārvaldības sistēmu. Taču pēc tās ieviešanas secina – nē, tomēr vajag kvalitātes vadības sistēmu. Tāpēc pareizākais ceļš pirms iepirkuma ir kopā ar potenciālajiem konkursa dalībniekiem noskaidrot, kādas ir vajadzības un kāds produkts jārada,» viņš uzsver. Kad kļūst skaidra nepieciešamā specifikācija, var izsludināt konkursu.

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

Tieto Latvia un Azerbaidžānas Banka izveido starpbanku karšu centru

Žanete Hāka, 12.04.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Tieto Latvia atbalstījusi Azerbaidžānas Centrālās Bankas iniciatīvu izveidot starpbanku karšu centru Azerbaidžānā, lai veicinātu elektronisko maksājumu izmantošanu, kā arī piedāvātu dalībniekiem jaunus biznesa pakalpojumus, informē Tieto Latvia.

Tieto Latvia speciālistu izstrādātais Card Suite risinājums nodrošina lokālo Visa un MasterCard maksājumu karšu autorizāciju, darījumu maršrutizēšanu, starpbanku klīringu un norēķinus, vietējo darījumu kontroli, kā arī pilnu apstrādes ciklu disputu darījumiem.

Starpbanku karšu centra ieviešana sākās 2014.gadā. Projekta ietvaros tika izstrādāts informācijas apmaiņas interfeiss, lai nodrošinātu darījumus starp maksājumu karšu apstrādes centriem un bankām valstī.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Darījums palīdzēs FMS tuvāko 2–3 gadu laikā dubultot darbinieku skaitu līdz 300–400 cilvēkiem un audzēt eksporta artavu.

Lielu daļu no darījuma summas Ziemeļvalstu IT kompānija Visma Group (turpmāk Visma), kura ir iegādājusies visas Latvijas IT uzņēmumu FMS un FMS Software akcijas, ir samaksājusi uzreiz, bet daļa tiks samaksāta atkarībā no FMS nākotnes rezultātiem. Līdzšinējā FMS vadība ir ieinteresēta darbību turpināt, DB intervijā stāsta FMS izpilddirektors Jānis Bergs.

Par kādu summu Visma nopirka FMS un FMS Software?

Mēs vienojāmies summu neatklāt. Darījumā ir iesaistīti FMS un Visma akcionāri un pat, ja gribētu summu atklāt, tad pārkāptu vienošanos. Summa ir pietiekami solīda.

Vai darījuma summa tika samaksāta uzreiz, vai arī ir nosacījumi, ka jums uzņēmumā jāstrādā vēl pāris gadu?

Komentāri

Pievienot komentāru
Tehnoloģijas

IKT nozares pakalpojumu eksports strauji pieaudzis

Žanete Hāka, 01.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares pakalpojumu eksports aizvadītajā gadā uzrādījis ievērojamu izaugsmi – salīdzinot ar 2014. gadu, pērn kopējais nozares pakalpojumu eksports pieaudzis par 24%, sasniedzot 361,32 miljonus eiro, liecina jaunākie Latvijas Bankas (LB) dati.

«Pozitīvi, ka IKT nozares pakalpojumu eksporta apjomu pieaugums ir vērojams katru gadu, tādējādi liecinot par nozares stabilo, vienmērīgo un mērķtiecīgo attīstību. Turklāt izaugsme ik gadu ir diezgan ievērojama – 2015. gadā Latvijas IKT nozares pakalpojuma eksports audzis par 24%, bet 2014. gadā par 22%. Tas ir lielisks pierādījums IKT nozares konkurētspējai un Latvijas IKT speciālistu kompetencei, ko novērtē arī starptautiskā mērogā. Apsveicama ir uzņēmumu spēja nemitīgi izstrādāt un attīstīt jaunus pakalpojumus, pielāgojot tos katras valsts specifiskajam tirgum. Manuprāt, tas arī ir galvenais panākumu stūrakmens – nepārtraukta attīstība un jaunu prasmju apgūšana,» uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Komentāri

Pievienot komentāru