Mazumtirdzniecība

Tirdzniecības centri - pat ļoti rentabls bizness Latvijā

Dace Skreija, speciāli DB, 24.11.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Tirdzniecības centri, ja tie tiek profesionāli pārvaldīti, tiem ir nodrošināts optimāls nomnieku sastāvs, tie atrodas izdevīgā vietā un ir saprātīgi uzbūvēti, ir pat ļoti rentabls bizness Latvijā, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tā Tirdzniecības centrs Pleskodāle, kam pieder Spice, pie 12,9 miljonu eiro apgrozījuma ir nopelnījis 6,2 miljonus eiro. Uzņēmums pēdējos gados ir konsekventi audzējis gan apgrozījumu, gan peļņu, attiecīgi, piemēram, 2011. gadā Tirdzniecības centra Pleskodāle apgrozījums bija 10,4 miljoni eiro, bet peļņa – 3,9 miljoni eiro.

Arī Delta Property (tirdzniecības centrs Alfa) pērn ir nopelnījis 4,6 miljonus eiro. Līdzīgi ar augstiem peļņas rādītājiem strādājuši arī citi Galactico tirdzniecības centru īpašnieki – Linstow (Origo) – 3,6 miljoni eiro, Tampere Invest (Galerija Centrs) – 2,4 miljoni eiro, Tirdzniecības centrs Mols – 4,3 miljoni eiro.

Vienlaikus vairāku tirdzniecības centru īpašnieki gadu ir noslēguši ar zaudējumiem. Dīksna (Riga Plaza) tie bijuši 323,5 tūkstošu apmērā, kas ir apmēram uz pusi mazāk nekā gadu iepriekš. Vislielākie mīnusi bijuši Patollo (Galleria Riga).

Visu rakstu Plāno nelielus plusus lasiet 24. novembra laikrakstā Dienas Bizness.