TOP 10: Lielākie pārtikas ražošanas uzņēmumi Latvijā 

Apskatot Latvijas lielāko pārtikas ražošanas uzņēmumu TOP, redzams, ka ar nelielām «pārbīdēm» līderos joprojām ir uzņēmumi, kas arī 2016. gadā bijuši pirmajās vietās, vērtējot pēc to apgrozījuma.

Elīna Pankovska, 05.09.2018
1/10

10.vieta - AS Balticovo, nozare - putnkopība, apgrozījums - 52,34 milj.eiro, peļņa - 10,86 milj. eiro, darbinieku skaits - 283.

Foto:publicitātes

Raksta galerijā - Lielākie pārtikas ražošanas uzņēmumi Latvijā pēc neto apgrozījuma 2017. gadā (TOP 10)!

TOP augšgalā ir miltu izstrādājumu ražotājs AS Dobeles dzirnavnieks, kas gada laikā savu apgrozījumu kāpinājis par 26,7%, sasniedzot 113,7 milj. eiro. Tas ir rekordapgrozījums. Uzņēmuma peļņa bija 4,17 milj. eiro, kas sasniegta, pateicoties efektīvai ražošanas jaudu noslodzei. Gadu iepriekš peļņa bijusi 2,7 milj. eiro. «Pagājušo gadu vērtējam kā veiksmīgu. Uzņēmuma dinamiskās izaugsmes pamatā ir pēdējo gadu mērķtiecīgs darbs pie jaunu ražotņu izveides, esošo modernizācijas un aktīvas noieta tirgu apgūšanas, kas ļauj ik gadu audzēt graudu pārstrādes apjomus. Pērn esam kāpinājuši ražošanas un pārdošanas apjomus visos galvenajos produktu segmentos un kopumā pārstrādājām 226 tūkst. tonnas graudu, kas ir par 39 tūkstošiem tonnu vairāk nekā gadu iepriekš. Ražošanas jaudas kāpinām arī šajā gadā, plānojot pārstrādāt jau vairāk nekā 250 tūkst. tonnu graudu,» stāsta AS Dobeles dzirnavnieks valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Viņš arī uzsver, ka liela nozīme uzņēmuma izaugsmē bijusi darbam eksporta tirgos. Noiets ārvalstīs no kopējā apgrozījuma 2017. gadā veidojis 57%, un produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 70 valstīm Eiropā, Āfrikā, Āzijā un Dienvidamerikā. Aizvadītajā gadā līdzās vairāku jaunu eksporta tirgu apgūšanai strādāts pie pārdošanas apjomu kāpināšanas un tirdzniecības servisa uzlabošanas esošajos ārvalstu tirgos, kas ļāvis nostiprināt savas pozīcijas.

Plašāk par pārtikas ražošanas lielākajiem uzņēmumiem lasāms 5. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

VIDEO: Āfrikā reklamē Dobeles dzirnavnieka mannu

Jaunākais izdevums