TP valde atsauc atbalstu Zatlera pārvēlēšanai

2011. gada 30. maijs plkst. 13:23
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Opozīcijā esošajā apvienībā Par labu Latviju ietilpstošās Tautas partijas valde pirmdien nolēma neatbalstīt Valda Zatlera atkārtotu ievēlēšanu Valsts prezidenta amatā.

«Iepriekš partija atbalstīja Zatlera kandidatūru, jo uzskatīja, ka smagajā ekonomiskajā situācijā Latvijā ir svarīgi saglabāt politisku stabilitāti un prognozējamību. Mēs bijām pārliecināti, ka Zatlera pārvēlēšana to nodrošinātu,» pausts TP paziņojumā

Pārmetot V. Zatleram personisku ieinteresētību 10. Saeimas atlaišanā, TP valdes paziņojumā norādīts: « TP pārstāvošie deputāti Saeimā – Edgars Zalāns, Andris Šķēle un Māris Kučinskis – uzskata, ka brīdī, kad prezidents Zatlers izteicis neuzticību Saeimai, veselais saprāts un politiskā loģika saka, ka Zatleram nav morālu tiesību prasīt uzticību Saeimai prezidenta vēlēšanās. Par to, vai atbalstīt Andri Bērziņu kā prezidenta amata kandidātu, Tautas partijas valde lems savā nakamajā valdes sēdē, kas notiks trešdien, 1. jūnijā. »

Jāatgādina, ka pirms nepilnām divām nedēļām V. Zatleru atkārtotai apstiprināšanai Valsts prezidenta amatā izvirzīja gan valdošajā koalīcijā esošā Vienotība, gan opozīcijā esošā Par labu Latviju.

Tautas partija par atbalstu ZZS virzītā Andra Bērziņa kandidatūrai lems trešdien. 

 Otrs V. Zatleru izvirzījušais politiskais spēks – Vienotība – pēc svētdienas vakarā notikušās valdes sēdes pauda, ka vēl arvien atbalsta V. Zatlera pārvēlēšanu uz otru pilnvaru termiņu.

Opozīcijā esošā Saskaņas centra frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs pirmdien žurnālistiem teicis, ka lēmums par parlamenta atlaišanu vairojis SC deputātu simpātijas pret prezidentu, taču par to, kā balsot ceturtdien notiekošajās Valsts prezidenta vēlēšanās, tiks lemts tikai trešdien.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds