Politika

Tramps nepiekrīt Džordžijas lēmumam atvērt mazos uzņēmumus

LETA--AFP, 23.04.2020

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien pauda kritiku gubernatoram republikānim, kas gadās ļoti reti, norādot, ka nepiekrīt Džordžijas lēmumam no jauna atvērt Covid-19 uzliesmojuma dēļ slēgtos mazos uzņēmumus.

Trampa administrācija aizvadītajā nedēļā izklāstīja plānus tam, kā ASV pakāpeniski var atgriezties pie darba, vienlaikus maksimāli ievērojot vadlīnijas, lai ierobežotu koronavīrusa izplatību.

Tomēr Džordžijas un Floridas gubernatori Braiens Kemps un Rons DeSantis, kas abi ir republikāņi, pauduši radikālākus soļus ierobežojumu mazināšanas virzienā.

Kemps paziņojis, ka, sākot ar piektdienu, ļaus atsākt darbu trenažieru zālēm, boulinga zālēm, tetovēšanas saloniem, frizētavām, manikīra saloniem un citiem maziem uzņēmumiem.

Preses brīfingā trešdien Tramps žurnālistiem sacīja, ka šo uzņēmumu darbības atsākšana ir pāragra.

"Es Džordžijas gubernatoram Braienam Kempam sacīju, ka es stingri nepiekrītu viņa lēmumam atvērt atsevišķus uzņēmumus, kas ir pretrunā ar [aizvadītajā nedēļā izziņotajām] pirmās fāzes vadlīnijām," sacīja Tramps.

Lai uzņēmumi varētu tikt atvērti, jāpaiet 14 dienām, kad inficēšanās gadījumu skaits ir krities, norādījusi valdība.

"Es viņu cienu, un es ļaušu viņam pieņemt savus lēmumus. Vai es to darītu? Nē, es paturētu tos slēgtus nedaudz ilgāk. Es vēlos aizsargāt cilvēku dzīvības," sacīja Tramps.

ASV vadošais infekcijas slimību eksperts Entonijs Fauči, runājot šajā pašā preses konferencē, sacīja, ka ieteiktu Kempam būt uzmanīgam.

"Un es viņam ieteiktu nerīkoties tā, ka tikai tiek ieslēgts slēdzis un iets tālāk," sacīja Fauči.

Komentāri

Pievienot komentāru