Trīs personas apsūdzētas par mēģinājumu izspiest 2000 eiro nekustamā īpašuma izsoles laikā 

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par izspiešanu saistībā ar nekustamā īpašuma izsoli, pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

LETA, 04.07.2019

Foto: SCANPIX/LETA

Kā norādīts lēmumā par lietas nodošanu tiesai, trīs personas vienojās piedalīties zvērināta tiesu izpildītāja 2015.gada jūlijā rīkotajā izsolē par nekustamā īpašuma Jūrmalā pārdošanu ar sākuma cenu 17 300 eiro. Viņi bija plānojuši no personas, kas izsolē vēlēsies iegādāties nekustamo īpašumu, izspiest naudu.

Apsūdzētie samaksāja tiesu izpildītāja kontā pirkuma nodrošinājuma maksu, kas deva tiesības piedalīties konkrētajā izsolē, un ieradās uz izsoli, zinot, ka neveiks solīšanu. Viņi no personas, kas vēlējās iegūt nekustamo īpašumu, pieprasīja pēc izsoles samaksāt 2000 eiro par to, ka sarunās ar pārējiem izsoles dalībniekiem, lai tie nesola.

Apsūdzētie draudēja, ka nesamaksāšanas gadījumā izsole tiks apstrīdēta, un tiesai tiks iesniegta sūdzība, kurā tiks norādītas apzināti nepatiesas ziņas par it kā nelikumīgi notikušu izsoli, pēc kā gadiem tīši tiks novilcināta tiesa.

Cietušais uztvēra izteiktos draudus kā reālus un nevēlējās gadiem ilgi gaidīt, kad viņš varēs savas īpašumtiesības reģistrēt Zemesgrāmatā, tāpēc piekrita samaksāt 2000 eiro, ar mērķi pēc tam vērsties Valsts policijā. Lai gan apsūdzētie cietušajam draudēja, lai viņš atdod 2000 eiro, cietušais atbildēja, ka nav naudas, vēlāk gan samaksājot 300 eiro.

Apsūdzētie izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 183.panta otrajā daļā, proti, viņiem tiek inkriminēta izspiešana personu grupā. Likums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Jaunākais izdevums