Nekustamais īpašums

Turpinās darbs pie bijušās Rīgas Sporta pils teritorijas attīstīšanas

Lelde Petrāne, 17.12.2014

Jaunākais izdevums

SIA Rotermann Latvia izsludājusi konkursu par labāko bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā esošās zemes dalījuma priekšlikumu K.Barona ielas 75 kvartāla attīstībai atbilstoši Rīgas vēsturiskā centra (RVC) tradīcijām un detalizētāka risinājuma iesniegšanu skiču projekta stadijā pirmās kārtas būvniecībai.

Būvniecības pirmā kārta paredzēta Tērbatas un Lielgabala ielu stūrī, kur plānotās ēkas 1. stāvā iecerēti veikali un citas komercplatības, bet no 2. līdz 7. stāvam – dzīvokļi. Pēc šī konkursa noslēgšanas un rezultātu izvērtēšanas paredzēti konkursi pārējo ēku būvniecībai, sadalot tos vairākās būvniecības kārtās.

Lai turpinātu realizēt ieceri ilgtermiņā, attīstot 2007.gadā iegādātās un 2008.gadā nojauktās Rīgas Sporta pils teritoriju, kuras kopējā platība ir 21433m2, veikti vairāki priekšdarbi un saskaņošanas procedūras, kas bija stingri nepieciešamas, ņemot vērā, ka teritorija ietilpst RVC.

Projekta attīstītāja SIA Rotermann Latvia valdes locekle Kristīne Stabiņa uzsver, ka «attīstība šajā kvartālā turpinās un ir plānots tuvāko 10 gadu laikā to padarīt par daudzfunkcionālu dzīvojamo un biroju kvartālu».

Reģistrēšanās pirmajam izsludinātajam konkursam noslēgsies 2015.gada 6.februārī, savukārt konkursa norise plānota līdz 20.februārim, pēc kā iesniegtos piedāvājumus un darbus vērtēs žūrijas komisija. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2015.gada martā.

SIA Rotermann Latvia ir Roterman Group meitas uzņēmums Latvijā, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu. Roterman Group ir 100% Igaunijas kapitāla uzņēmums, kas pieder Igaunijā pazīstamajam uzņēmējam Urmasam Sorumā (Urmas Söörumaa). Zināmākais Rotermann Group projekts ir vēsturiskais Rotermann Kvartāls Tallinā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Būve

FOTO: Rīgas Sporta pils teritorijā plāno būvēt sešas ēkas ar pusprivātiem iekšpagalmiem

Zane Atlāce - Bistere, 20.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

SIA Rotermann Latvia saņēmusi Rīgas pilsētas būvvaldes atļauju detālplānojuma izstrādes uzsākšanai bijušās Rīgas Sporta pils teritorijā, Kr. Barona ielā 75, teikts paziņojumā medijiem.

Detālplānojuma teritorijā ir plānots veidot modernu kvartālu, kurā paredzēta gan dzīvokļu un biroju izbūve, gan vieta atpūtai - īpašs publiski pieejams iekšējais pagalms. Kvartāla projekts tiek veidots tā, lai tas organiski iekļautos Rīgas vidē, respektējot atrašanos vēsturiskajā pilsētas centrā.

Tā ietvaros ir paredzēts būvēt sešas ēkas ar pusprivātiem iekšpagalmiem, tādejādi veidojot arhitektonisku saskaņu ar apkārtējo vidi. Kvartāla zemes kopēja platība ir 20 240 m², pazemes stāva kopējā platība ir plānota 20 000 m² apmērā, savukārt virszemes stāvos ir paredzēta apbūve ar kopējo platību orientējoši 70 000 m².

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Nacionālajā nekustamo īpašumu attīstītāju aliansē jauni dalībnieki

Žanete Hāka, 13.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianse (NNĪAA) paplašinās un uzņēmusi jaunus dalībniekus asociācijā. Par tās jaunajiem biedriem kļuvuši Rotermann Latvia un AFI Europe Latvia, informē NNĪAA valdes loceklis Guntars Grīnvalds.

Nacionālās nekustamo īpašumu attīstītāju alianses (NNĪAA) uzdevums ir pārstāvēt nozares intereses valsts un pašvaldību līmenī, nodrošināt ilgtspējīgu nozares attīstību un veicināt tās sakārtošanu kopumā, kā arī popularizēt nekustamo īpašumu attīstītāju lomu Latvijas tautsaimniecībā. Apvienojoties lielākajiem nozares spēlētājiem, pērn augustā tika dibināta alianse, kas ir pirmā organizācija, kas vienkopus apvieno jauno projektu attīstītājus.

NNĪAA biedri ir vieni no vadošajiem nozares dalībniekiem: SIA Dekarta Property, SIA Domuss, Hanner Group, SIA Merks, AS MCITY Holdings (Modern City), SIA NCC Housing, SIA Ordo Group, SIA Pillar Management, AS Towers Construction Management, YIT Celtniecība, kā arī tagad arī Rotermann Latvia un AFI Europe Latvia.

Komentāri

Pievienot komentāru