Pasaulē

Ukrainā ieradušies 40 autobusi ar Krievijas algotņiem

LETA--NBN, 09.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ukrainas austrumos ieradušies 40 autobusi ar Krievijas algotņiem, ziņo Ukrainas organizācijas Informatīvā pretošanās vadītājs Dmitro Timčuks.

Caur Luhanskas apgabala Izvarines kontrolpunktu Ukrainā iebraukusi autokolonna, kurā pamatā bijuši autobusi ar algotņiem, kas sagatavošanas kursu izgājuši Rostovā pie Donas Krievijas Federācijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GRU) mācību centrā.

«Pēdējo divu dienu laikā Ukrainas teritorijā iekļuvuši ne mazāk kā 40 autobusi ar kaujiniekiem, kas tikuši sagatavoti Krievijā,» norādīja Timčuks.

Savukārt Doņeckas apgabalā pēdējās diennakts laikā fiksēta divu GRU specgrupu darbība. Turklāt tur ieradusies arī 40 Krievijas algotņu grupa.

«Doņeckā fiksēta divu GRU specgrupu darbība. Pirmajā grupā ir septiņi diversiju speciālisti. Otrā grupa - pieci informācijas un psiholoģisko operāciju speciālisti. Šo grupu dislokācijas vietas apsargā Krievijas Federācijas militārpersonas,» norādīja Timčuks.

Savukārt Horļivkā, Doņeckas apgabalā, ieradusies 40 Krievijas algotņu grupa. Visi šīs grupas dalībnieki ir agrākie kauju dalībnieki.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.

Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.

NATO Eiropas spēku virspavēlnieks Filips Brīdlovs vēl 16.septembrī sacīja, ka Donbasā atrodas četri Krievijas Bruņoto spēku bataljoni.

Atbilstoši Krievijas aktīvistu datiem Ukrainā kritušo Krievijas karavīru skaits jau pārsniedzis 3500.

Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Komentāri

Pievienot komentāru