Jaunākais izdevums

Ukrainas grivnas vērtība šogad sarukusi par 36%, kas ir lielākais kritums starp pasaules valstu valūtām, liecina Bloomberg dati.

Pirmdien Ukrainas grivnas vērtība turpināja sarukt jau astoto dienu pēc kārtas, samazinoties par 1,8% līdz 12,94 grivnām par dolāriem. Iepriekš tās vērtība bija 13,24 grivnas par dolāru.

Pagājušajā piektdienā grivnas vērtība saruka līdz rekordzemam līmenim – 13,6075 grivnām par dolāru.

Pirmdien pieauga Ukrainas valdības dolāru obligāciju ar dzēšanas termiņu 2023.gada aprīlī ienesīgums – par 38 bāzes punktiem līdz 9,88%, kas ir augstākais līmenis kopš 24. marta.

Obligāciju ar dzēšanas termiņu 4. jūnijā cena piedzīvoja lielāko kritumu nedēļas laikā, tomēr cena kopš smagākā krituma marta pirmajā pusē ir spējusi nedaudz atgūties.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Notikumi Ukrainā negatīvi ietekmē Latvijas pārtikas ražotājus

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure uzskata, ka līdz ar to krīzes ieilgšanas gadījumā valdībai vajadzētu apsvērt iespēju atbalstīt eksportētājus.

Izjūt ietekmi

Piena, gaļas un dzērienu nozares uzņēmēji ir tie, kurus visvairāk ietekmē saspīlētā situācija Ukrainā. «Patlaban eksportētāju un partneru Ukrainā sadarbības noteikumus nediktē ekonomiskie principi, bet gan politika. Tādēļ ir svarīgi, lai pēc iespējas ātrāk tiek atrisināta sarežģītā politiskā situācija. Ražotāji izjūt ļoti lielu negatīvu ietekmi. Tas saistīts gan ar drošības jautājumiem konkrētajās valstīs, gan valūtas vērtības krišanos, kas pasliktina Krievijas un Ukrainas uzņēmēju maksātspēju par mūsu precēm,» portālam Nozare.lv pauda I. Šure. Viņa paredz, ka notikušā sekas būs jūtamas vēl kādu laiku, lai arī akciju vērtība biržā jau ir atguvusies.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Laumas veļa nes labu peļņu

Vēsma Lēvalde, 14.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Viena no lielākajām veļas ražotājām Latvijā a/s Lauma Lingerie pērn labi nopelnījusi un par ceturtdaļu audzējusi noietu

Tekstilnozares sestā lielākā uzņēmuma neto apgrozījums 2013. gadā bijis 7,2 milj. Ls (10,24 milj. eiro), kas ir par 25,6% vairāk nekā 2012. gadā. Apgrozījuma pieaugums bijis visos galvenajos noieta tirgos un nesis gandrīz miljonu eiro peļņu, kas vairākas reizes pārsniedz 2012. gada rezultātu, kad uzņēmums nopelnīja 264,2 tūkst. eiro. Akciju sabiedrības mātes uzņēmumam pērnais gads bijis mazāk veiksmīgs.

Attīsta pārdošanu

2013. gadā Lauma Lingerie atvēra 11 jaunus franšīzes veikalus, tostarp divus no tiem Latvijā, divus Igaunijā, divus Saūda Arābijā, četrus Baltkrievijā un vienu Ukrainā. Pašlaik Lauma Lingerie pieder 50 mazumtirdzniecības veikali, kuru vidū ir 39 franšīzes, kas izvietotas astoņās pasaules valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, Albānijā un Saūda Arābijā. Pērn akciju sabiedrība franšīzes veikalu atvēršanā, kā arī jaunu iekārtu iegādē ieguldīja 237 tūkst. eiro. A/s Lauma Lingerie valdes priekšsēdētāja Linda Matisone pērnā gada pozitīvos finanšu datus saista ar veiksmīgu franšīzes attīstību un spēju piedāvāt dizaineru radītas kolekcijas. «Tās ne tikai atbilst pasaules modes tendencēm, bet arī nosaka veļas gaumi pārdošanas tirgos. Turklāt pēdējās sezonās mūsu produkcija ir tikusi atzīta par īpaši inovatīvu un sievietei draudzīgu,» apgalvo L.Matisone. Viņa lēš, ka apgrozījums veļas ražošanas nozarē ir audzis strauji ne tikai Latvijā, bet visās Baltijas valstīs. DB rakstīja, ka tekstila nozares kopējais apgrozījums pērn bija 664,5 milj. eiro, tostarp 585,4 milj. eiro bija eksporta apjoms.

Komentāri

Pievienot komentāru
Investors

Investori izpārdod Brazīlijas aktīvus

Jānis Šķupelis, 06.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Investori šobrīd izpārdod Brazīlijas aktīvus, piektdien vēsta Dienas Bizness.

Šis gads vismaz pagaidām raksturīgs ar vispārēju ASV dolāra cenas palielināšanos; turklāt ASV dolāra cena sevišķi strauji pieaug vairākās attīstības valstu valūtās. Piemēram, Brazīlijas reālos ASV dolāra vērtība kopš šā gada janvāra beigām palielinājusies jau par 15% – līdz 2,98 reālu atzīmei, kas ir augstākais līmenis 10 gadu laikā. Brazīlijas valūtas vērtība sarūk straujāk, jo pastāv bažas, ka šo valsti sagaidīs vēl lielākas ekonomikas problēmas, kuras jau tā ir atnesušas izejvielu cenu samazināšanās. Jāpiebilst, ka šogad ar vēl lielāku cenu no pasaules lielāko valstu valūtām var lepoties vien Ukrainas vietējā valūta grivna.

Komentāri

Pievienot komentāru