Likumi

Uzņēmumiem jāsasparojas, laika palicis maz

Elīna Pankovska, 16.01.2017

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Janvāra beigās vai februāra sākumā būs sertificēta pirmā kases sistēma, un no šā brīža uzņēmumiem būs pusgads, lai nodrošinātu jauno kases aparātu ieviešanu, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jau ar šā gada sākumu tirgotājiem, kuru apgrozījums pārsniedz 200 tūkst. eiro, stājušās spēkā jaunas kases aparātu lietošanas prasības un ir jāievieš tām atbilstoši kases aparāti. Tomēr, kā norāda Valsts ieņēmumu dienests (VID), uzņēmēju gatavība pielāgoties jaunajām prasībām, vērtējama kā samērā zema, tāpēc ir ieviests pusgadu ilgs pārējas periods, līdz ar to jaunām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas jāsāk lietot ne vēlāk kā šā gada 1. jūlijā.

DB jau rakstīja, ka daļa tirgotāju uzskata, ka noteikumi nav vienlīdzīgi visiem uzņēmumiem, kā arī radīs papildu izdevumus tieši mazajiem tirgotājiem. Tomēr VID ir pārliecināts, ka jaunās tehniskās prasības varētu samazināt krāpnieciskos gadījumus un veicināt nodokļu ieņēmumus, un samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru nozarē, kas ir salīdzinoši augsts. SIA KPMG Baltics, kas ir viena no divām atbilstības pārbaudes institūcijām, kas vērtēs kases aparātus un sistēmas, atzīmē, ka šobrīd jau ir noslēgti divi līgumi, kā arī vēl trīs līgumi ir saskaņoti ar kases aparātus apkalpojošajiem dienestiem un ir parakstīšanas procesā. Janvāra beigās vai februāra sākumā būs sertificēta pirmā kases sistēma.

Visu rakstu Uzņēmumiem jāsasparojas, laika palicis maz lasiet 16. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru