Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgā ir ļoti liela konkurence namu apsaimniekošanas tirgū un pašlaik ir redzami daudzi jauni, nelieli apsaimniekošanas uzņēmumi, kuri rada lielu konkurenci esošajiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja namu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Civinity Group" valdes priekšsēdētāja Raimonda Kižiene.

"Konkurence izpaužas arī par cenām. Taču te nu iedzīvotājiem būtu jāatceras, ka apsaimniekotājs var piedāvāt ļoti zemas cenas, bet ir jautājums, kādus darbus tas par šādu cenu varēs veikt un kādas saistības uzņemties. Diemžēl daudzi no šiem jaunajiem uzņēmumiem tādēļ var izrādīties arī ar ļoti īsu mūžu. Vienlaikus es varu teikt, ka liela konkurence pašlaik ir ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā," skaidroja Kižiene.

Savukārt "Civinity Latvia" izpilddirektors Andrjus Bakštons sacīja, ka iedzīvotājiem ir jāpadomā par to, ka ikdienas mazos darbus veikt nav nemaz tik grūti, bet jautājums ir par to, kas notiks, ja radīsies kāda lielāka problēma, kur jau ir nepieciešama kompetence un zināšanas tās risināšanai.

"Bieži vien beidzas ar to, ka šie nelielie uzņēmumi piesaista mūs, bet iedzīvotājiem tas nozīmē ilgāku laiku, kurā tiek novērsta kāda avārija. Tādēļ, ja runa ir tikai par puķu dobju laistīšanu, tad tā ir viena lieta, bet, ja runa ir par nopietnākiem darbiem, kuri īpaši aktuāli ir vecākās mājās, tad iedzīvotājiem tiešām būtu jāsalīdzina dažādu apsaimniekotāju spēja tos veikt," skaidroja Bakštons.

Kižiene piebilda, ka "Civinity" rīcībā ir nepieciešamā infrastruktūra un uzņēmumu grupa sniedz pakalpojumus arī citiem uzņēmumiem, taču tas ir maksas pakalpojums. Jautāts, vai pašvaldības uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" pārvaldībā esošu namu iedzīvotāji meklē citus pārvaldniekus, Bakštons skaidroja, ka tas parasti ir ilglaicīgs process. "Interesi izrāda klienti no dažādiem apsaimniekošanas uzņēmumiem, nevarētu teikt, ka būtu kāda izteikta interese no vienas vai otras kompānijas apsaimniekotu namu iedzīvotājiem," piebilda Bakštons.

Iepriekš "Civinity Group" Latvijā iegādājās virkni ar namu apsaimniekošanu saistītu uzņēmumu un Kižiene intervijā atklāja, ka neizslēdz iespēju iegādāties vēl citus uzņēmumus.

"Mēs rēķināmies gan ar organisku darbības apjomu pieaugumu, gan ar iespēju pārņemt citus uzņēmumus. Mēs šo to pētām, bet galvenais vārds būs jāsaka vadības komandai Latvijā, un tad arī pieņemsim lēmumus," sacīja Kižiene. "Civinity" grupa ir starptautisks uzņēmums, kas piedāvā pakalpojumus nekustamo objektu pārvaldības, uzturēšanas un apsaimniekošanas jomā Lietuvā un Latvijā. Grupa pārvalda gandrīz sešus miljonus kvadrātmetru dzīvojamo īpašumu visās Baltijas valstīs.

"Civinity" grupa Latvijā pārvalda namu apsaimniekošanas, administrēšanas un uzturēšanas uzņēmumus Rīgā un Jūrmalā - AS "Hausmaster", SIA "CS Komercserviss", SIA "Jūrmalas namsaimnieks", SIA "Labo namu aģentūra", SIA "Homemaster" un uzkopšanas servisa uzņēmumu SIA "ALG Cleaning".

Komentāri

Pievienot komentāru