Uzsver nepieciešamību būvēt Ogrē tuneļus 

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē tika spriests par gājēju drošības uzlabošanu uz sliežu ceļiem Ogrē, informē Ogres novada dome. 

Žanete Hāka, 11.12.2015

Ogrē dzelzceļa šķērsošanas problēma ir īpaši aktuāla, ik gadu uz gājēju pārejas, kas savieno Mālkalnes prospektu un Skolas ielu, notiek negadījumi, tajā skaitā, ar letālu iznākumu.

Padomes sēdē piedalījās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un Administratīvā departamenta direktore Dana Bārbale.

Satiksmes ministrijas Dzelzceļa departamenta pārstāvis sēdē ziņoja par satiksmes drošības uzlabošanu uz dzelzceļa pārbrauktuvēm un pārejām Ogrē, kur notikuši vairāki negadījumi ar cietušajiem. Ogres centrā uz sliežu ceļiem ilgstoši atrodas kravas vilcienu sastāvi, un šis fakts apgrūtina pārredzamību, šķērsojot dzelzceļu, jo arī kravas un pasažieru vilcienu satiksme ir ļoti intensīva, tādējādi gājēju, īpaši bērnu un vecu cilvēku pārvietošanās ir ļoti apgrūtināta. Īpaši tas attiecas uz iepriekš minēto gājēju pāreju Mālkalnes prospekta galā.

Ceļu satiksmes drošības padome uzklausīja arī Ogres novada pašvaldības viedokli un aicināja gan pašvaldību, gan VAS Latvijas Dzelzceļš veikt nepieciešamās darbības, lai uzlabotu satiksmes drošību uz sliežu ceļiem Ogres pilsētā.

Kompromiss ir tuneļi – transporta tunelis un gājēju tunelis, tie abi ir nepieciešami Ogres centrā.

E.Helmanis: «Ja, turpinot pašvaldības un Latvijas dzelzceļa sarunas, par šādu kompromisu varēs vienoties, jau nākamajā gadā būtu jāpasūta projekti abu tuneļu izbūvei, projektēšanas izdevumus sedzot uz pusēm Ogres novada pašvaldībai un Latvijas dzelzceļam. Pēc tam, kad projekti būs gatavi, meklēsim finansējumu to realizēšanai. Uz priekšu virzāmies – mums tas ir jādara mūsu iedzīvotāju un viņu drošības labā. Mums ir jābūt neatlaidīgiem un uzstājīgiem savās prasībās.»