Internets

Vācija nopelnījusi 6,5 miljardus eiro no 5G frekvenču pārdošanas

LETA--AFP, 13.06.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vācija ir nopelnījusi apmēram 6,5 miljardus eiro no 5G frekvenču pārdošanas telekomunikāciju uzņēmumiem, trešdien paziņoja Federālā tīkla aģentūra (BNetzA), informējot par trīs mēnešus ilgas izsoles rezultātiem.

Izsolē iegūtā summa tālu pārsniedza prognozētos trīs līdz piecus miljardus eiro. Tā tiks izmantota, lai uzlabotu Vācijas bezvadu tīklus, kas ir tikai 46.vietā pasaulē pēc lejuplādēšanas ātruma.

Vācijas trīs galvenie mobilo sakaru tīklu nodrošinātāji – «Deutsche Telekom», «Vodafone» un «Telefonica Germany (O2)» – un uzņēmums «1&1/Drillisch», kurš specializējies interneta pakalpojumos, nopirka 41 piedāvāto frekvenču bloku. Lauvas tiesu no šiem frekvenču blokiem nopirka «Deutsche Telekom», informēja BNetzA.

5G ir jaunākā superātro mobilo sakaru paaudze. Tā dos iespējas radikāli ātrākai datu pārsūtīšanai, padarīs iespējamu plašāk izmantot mākslīgo intelektu un citus augsto tehnoloģiju sasniegumus, tādus kā pašbraucēji automobiļi un «telemedicīna».

Berlīne pieprasīs, lai šīs frekvences nosolījušie uzņēmumi piedāvātu pakalpojumus vismaz 98% Vācijas mājsaimniecību, kā arī uz autoceļiem un dzelzceļa līnijām.

ASV ir aicinājušas Vāciju aizliegt operatoriem veidot tīklus ar Ķīnas uzņēmuma «Huawei» ražotu aparatūru, jo tā varētu palīdzēt Pekinai izspiegot Rietumvalstu kompānijas un valdības.

Komentāri

Pievienot komentāru