Pasaulē

Vācija: Sieviešu vadītās kompānijas pakļautas mazākam bankrota riskam

Gunta Kursiša, 16.10.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Iespējamība, ka kompānija bankrotēs ir mazāka, ja to vada sieviete, saskaņā ar veikto pētījumu paziņojusi Vācijas Finanšu ministrija.

Kopumā sieviešu vadītie uzņēmumi aug lēnāk nekā tās kompānijas, ko vada vīrieši, tomēr tajā pašā laikā tie ir arī pakļauti mazākam maksātnespējas riskam. Šāda situācija ir ne vien Vācijā, bet arī Francijā, Zviedrijā, Austrijā, Itālijā, Polijā un Lielbritānijā, raksta thelocal.de.

Sieviešu vadītās kompānijas pakļautas mazākam bankrota riskam viņu visaptverošā vadības stila dēļ, norāda pētnieki. Tiesa gan, viņi pieļauj, ka viens no iemesliem varētu būt arī tas, ka parasti sieviešu vadītie uzņēmumi ir ar mazāku budžetu.

Sievietes, kas atrodas lielu uzņēmumu vadībā uzņemas tikpat lielu risku kā vīrieši, tādēļ neapstiprinās pieņēmums, ka sievietes būtu uzmanīgākas darbībās ar naudu.

Vadītājām lielāka prioritāte ir neatkarība, privātās un darba dzīves savienojamība, kā arī apmierinātība, ko uzņēmums sniedz, nekā vadītājiem vīriešiem.

No uzņēmumiem, kuros strādā vairāk par simts darbiniekiem, 8% gadījumu vadībā ir sievietes. Vācija ir līdere Eiropā pēc pašnodarbināto sieviešu skaita – viņu īpatsvars ir 40% no visiem pašnodarbinātajiem.