Vācijas Dizaina balvu iegūst projekts Lietuvā 

Kauņas Vienības laukuma dizains triumfējis konkursā Vācijas Dizaina balva 2019 pilsētvides un infrastruktūras kategorijā.

Zane Atlāce - Bistere, 2018. gada 07. decembris plkst. 14:06

«Šis dizains apvieno oriģinālas struktūras atšķirīgus arhitektūras stilus īpaši modernā dizainā - tas ir spilgts, piemērots un aicinošs, kā arī piešķir izcilu dzīvojamo un dzīves kvalitāti visās slēgtajās un atvērtajās telpās» - tā projektu apraksta starptautiskā konkursa žūrija.

Vācijas Dizaina balva ir viens no prestižākajiem arhitektu un dizaineru apbalvojumiem pasaulē. Žūrijas sastāvā bija teju piecdesmit labi pazīstami starptautiski profesionāļi. Konkursam bija pieteikti 5 400 darbi.

Uzvarējušo Vienības laukuma konceptu Lietuvas otras lielākās pilsētas - Kauņas - sirdī radījis Vācijā bāzēts uzņēmums «3Deluxe».

«Laukuma koncepcija mēģina apvienot visus dažādos arhitektūras stilus vienā idejā: cilvēku virtuālās pēdas, ko atstāj cilvēki pārvietojoties starp dažādām ēkām, zonām un teritorijām apkārt laukumam», tā projekta ideju izklāsta viens no tā autoriem – Dīters Brells, «3Deluxe» radošais direktors.

Vienības laukuma atjaunošanas projektu attīstīja SBA grupai piederošais nekustamā īpašuma inovāciju uzņēmums «Urban Inventors» kopā ar Kauņas pašvaldību. «Šis projekts ir lielisks piemērs pilsētas un uzņēmumu sadarbībai. Vienības laukums noteikti kļūs par vienu no atdzimušās Kauņas simboliem», komentē Kauņas mērs Visvalds Matijošaitis.

«Augstākais apbalvojums prestižajā konkursā apliecina, ka mūsu stratēģiskais virziens attīstītu projektus ilgtspējīgā veidā tos nemanāmi integrējot vidē un izmantojot inovatīvas tehnoloģijas bija pareizā izvēle», tā par sasniegumu stāsta Liongins Šepetis, «Urban Inventors» vadītājs. SBA grupas uzņēmums «Urban Investors» tāpat attīsta inovatīvos biznesa centrus BLC un «Kauno Dokas» Kauņā un «Green Hall» biznesa centrus Lietuvas galvaspilsētā Viļņā.

Cits SBA grupas uzņēmums «Capitalica Asset Management» plāno ieguldīt 50 miljonus Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kur tas ieplānojis attīstīt A klases biznesa centrus. Uzņēmums iegādājies 1,3 ha plašu teritoriju Skanstes rajonā Rīgā, netālu no pilsētas centra un plāno uz tā būvēt divus biznesa centrus. Biznesa centrus paredzēts atklāt 2021. gadā. Plānots, ka kopējā ēku platība, iekļaujot apakšzemes stāvvietu aizņems apmēram 45 000 kvadrātmetrus.

SBA grupa ir viena no lielākajā Lietuvas kapitāla uzņēmuma grupām. Tā pamatā darbojas mēbeļu, tekstila industrijas, nekustamā īpašuma un ieguldījumu pārvaldības jomā. Pagājušajā gadā tās peļņa pārsniedza 313 miljonus eiro.


Nepalaid garām

Mēbeļu veikals–noliktava Likvy LV Jūrkalnes tehnoloģiskajā parkā ir atvērts tikai izpārdošanas...

Rīgā plānots ieviest jaunu aplikāciju Flipix, kas apmaiņā pret reklāmu noskatīšanos sniegs...

Akciju tirgus galvenā ziņa janvārī – pasaules gals nav iestājies. Tie, kas neseko...

Kamēr lielajiem uzņēmumiem uzrādīt strauju izaugsmi ir salīdzinoši grūti, mazāki uzņēmumi,...

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

No šīs sadaļas

Būvkompānija Merks uzsākusi dzīvojamā projekta Gaiļezera nami otrās kārtas būvniecību, kuras...

Lidostas, ceļi, tilti, termināļi, sūkņu stacijas, loģistikas centri – šīs un citas...

Guļbūvju ražotājs SIA «Eko Nams» reģistrējis jaunu komercķīlu, kuras nodrošinātā prasījuma...

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļaujas visiem pieciem Skanstes tramvaja projekta posmiem,...

Salīdzinot ar pārējām Baltijas valstīm, Latvijā ir visvienkāršāk uzbūvēt privātmāju paša...

No 2019.gada maija eksperimentālā kārtā varētu slēgt automašīnu satiksmi Krišjāņa Barona ielā,...

Rail Baltica starptautiskās dzelzceļa stacijas Rīgā, tilta un uzbēruma kompleksās apbūves projektēšanas...

Rendā atklāts pārbūvētais tilts pār Abavu uz autoceļa Talsi–Stende–Kuldīga (P120) tā 27,8....

Investējot 4,5 miljonus eiro, nekustamo īpašumu attīstītājs Bonava Latvija uzsācis jauna dzīvojamā...

Rimi Baltic grupa noslēgusi līgumu par loģistikas centra būvniecību ar YIT Kausta,...