Bankas

Vai iespējams saņemt aizdevumu pēc maksātnespējas procesa?

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 20.03.2018

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vērtējot kredīta pieteikumus, bankas skeptiski skatās uz kredītņēmējiem - privātpersonām, kuriem aiz muguras ir maksātnespējas process, taču ne vienmēr sekos atteikums – kredītiestāde risku var iecenot piedāvājumā, kā arī aizdevuma nosacījumi būs savādāki nekā personai ar labāku kredītvēsturi, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Aizvadītajā gadā kopumā gan uzņēmumiem, gan privātpersonām ierosināti 2116 maksātnespējas procesi jeb par 6,74% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Lursoft apkopotie dati. Kā ierasts, pagājušajā gadā lielāko daļu no visiem procesiem veidojušas fizisko personu maksātnespējas lietas. Lursoft aplēses liecina, ka fiziskajām personām 2017.gadā ierosināti 1529 maksātnespējas procesi jeb 72,26% no kopējā pērn ierosināto procesu skaita.

Katru gadījumu bankas izvērtē individuāli, analizējot, kādēļ privātpersona nonākusi līdz maksātnespējas procesam, taču tas automātiski nenozīmē, ka aizdevumam pieteikties nav vērts, norāda banku pārstāvji. Tajā pašā laikā kredītiestāžu attieksme pret šādiem aizņēmējiem atšķiras – ir aizdevēji, kuri nav ieinteresēti aizdot, taču ir arī tādi, kas apsver iespēju izsniegt kredītu.

«Nav viennozīmīgu kritēriju klientu, kuri izgājuši maksātnespējas procesu, finansēšanai,» skaidro Swedbank hipotekārās kreditēšanas jomas vadītājs Normunds Dūcis. Šādam klientam, vēršoties bankā pēc aizdevuma, katrs no gadījumiem tiek individuāli un skrupulozi izvērtēts – kādi ir bijuši iemesli nespējai izpildīt savas uzņemtās saistības, vai aizņēmējs ir centies grūtības risināt, sadarbojoties ar kreditētāju, kā esošā aizņēmēja situācija atšķiras no situācijas, aizņemoties iepriekš, viņš stāsta.

Visu rakstu Kredīts pēc maksātnespējas apgrūtināts iespējams izlasīt otrdienas, 20.marta, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru