Vaišļam cīņai par veselību saziedotā nauda izlietota, glābjot citus Latvijas cilvēkus 

Sabiedrības saziedotie 120 000 eiro, no kuriem tikai daļa tika izlietota ceļotāja Jāņa Vaišļas cīņai par veselību, izmantoti, glābjot citus Latvijas cilvēkus un rehabilitācijas centrā Poga ierīkojot Ceļotāja kabinetu, kurā bērni varēs iziet rehabilitācijas kursu.

LETA, 27.4.2016
1/9

Jāņa Vaišļas tēvs

Foto: LETA

Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta Ceļotāja kabineta atklāšanā sacīja, ka sabiedrība ātri saziedoja nepieciešamo naudu, lai palīdzētu Vaišļam, taču no saziedotās naudas tika izlietoti vien 9838 eiro, un viņa ģimene atlikušo saziedoto summu novēlēja izlietot, glābjot citus Latvijas cilvēkus.

Lielākā daļa no atlikušās summas jeb 50 640 eiro izlietoti, ierīkojot rehabilitācijas centrā Poga īpašas vingrošanas sistēmas TheraSuit kabinetu, kurā palīdzību varēs saņemt bērni. Pieminot Vaišļu, šo kabinetu nolemts nosaukt par Ceļotāja kabinetu. Telpu rotā uz sienas uzzīmēta karte, kā arī pie sienas piestiprināts zvans no jahtas Milda, ar kuru savulaik Vaišļa apceļoja pasauli.

No sabiedrības saziedotās summas 24 644 eiro novirzīti 33 gadus vecai sievietei, trīsgadīga bērna mammai, kura slimo ar C hepatītu, kas strauji progresē. Viņai šādas summas pietrūka zālēm. Lai arī valsts daļai pacientu no šā gada kompensē C hepatīta zāles, šīs sievietes gadījumā kompensācija pienāksies tikai tad, kad slimība sasniegs ļoti smagu pakāpi.

Tāpat 13 552 eiro atvēlēti 18 gadus vecam jaunietim ortopēdiskai operācijai Minhenē. Summa, ko Vaišļam ziedoja Māris Gailis ar draugiem, noguldīta Vaišļas deviņus gadus vecās meitas izglītības fondā. Tāda bijuši paša Vaišļas vēlēšanās.

Līdz ar Ceļotāja kabinetu rehabilitācijas centrā Poga tagad darbosies trīs ar īpašu vingrošanas sistēmu aprīkoti kabineti. Rehabilitācijas centra Poga vadītāja un fizioterapeite Līga Latkovska stāstīja, ka šajos kabinetos dienā viens bērns pavada trīs stundas un tā piecas dienas nedēļā līdz četrām nedēļām.

Latkovska akcentēja, ka bērnu daudz vieglāk būs motivēt darboties kabinetā, kurā uz sienas ir uzzīmēta krāsaina karte un pielikts zvans, nevis telpā, kurā ir tikai baltas sienas. Tāpat viņa piebilda, ka bērniem un viņu vecākiem, kuri ārstēsies Ceļotāja kabinetā, tiks stāstīts, par kādiem līdzekļiem tas ierīkots.

Līdz šim rehabilitācijas centrā Poga īpašajā vingrošanas sistēmas TheraSuit kabinetā rehabilitācijas kursu izgājuši ap 100 bērnu.

TheraSuit ir ASV patentēta fizioterapijas metode. Rehabilitācijas centrs Poga pašlaik ir vienīgais, kas to piedāvā Ziemeļeiropā. Rehabilitācijas metode balstīta uz zinātnieku izveidoto kosmonauta tērpu, kas laika gaitā tika uzlabots un pielāgots neiroloģisko pacientu ārstēšanai. TheraSuit fizioterapijas metodes pamatā ir unikāls tērps, kas balsta ķermeni, vienlaikus ļaujot izdarīt daudz brīvākas un koordinētākas kustības. Centra Poga fizioterapeiti izgājuši speciālu un sertificētu apmācību ASV speciālistu vadībā, lai spētu strādāt ar šo fizioterapijas metodi.

Māris Gailis, daloties atmiņās par Vaišļu, atklāja, ka ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu tieši Vaišļa bija tas, kas uzturēja komandas garu. «Ja viņa nebūtu, lielas daļas prieka, ko izjutu ceļojuma laikā, nemaz nebūtu. Ar Jāni bija, par ko parunāt. Neticēju, ka tas tā ar viņu beigsies, kā beidzās. Viņa man pietrūkst. Kādreiz, kad ienāk prātā kāda lieta vai joks, gribas piezvanīt un pastāstīt, bet tad secinu, ka nav jau vairs, kam piezvanīt,» stāstīja Gailis.

Viņš sacīja, ka Vaišļa bija ļoti labs pret cilvēkiem, tādēļ nemaz nebrīnās, ka tik īsā laikā izdevās savākt nepieciešamo summu. «Ceru, ka tie cilvēki, kuri saņēma palīdzību no saziedotās summas, ir veiksmes stāsti,» piebilda Vaišļas draugs.

Vaišļa nomira 9.janvārī Vācijas klīnikā pēc salīdzinoši īsas cīņas ar smagu slimību, kas strauji progresēja. Viņš sirga ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam bija nepieciešama sirds transplantācija.

Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, bija nepieciešami 120 000 eiro. Tos arī Latvijas sabiedrība viņam saziedoja.

Tevi varētu interesēt

Laikā, kad no Latvijas daudzi ir aizbraukuši labākas dzīves un karjeras meklējumos,...

28. aprīlis daudzviet pasaulē zināma kā «Meitenes IKT nozarē» diena, tāpēc db.lv...

Latvijas un Baltijas kosmētikas tirgus ir ar ievērojamu dabisko izaugsmes potenciālu, laikrakstam...

Laikā, kad no Latvijas daudzi ir aizbraukuši labākas dzīves un karjeras meklējumos,...

Portāls db.lv publicē informāciju par pasākumiem, uz kuriem šīs nedēļas nogalē un...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Lai valsts apmaksātu visas veselības aprūpes vajadzības, papildus esošajam veselības aprūpes budžetam...

No trešdienas Latvijā kļūs siltāks - jau šodien gaisa temperatūra pakāpsies līdz...

Pārskatot visu ministriju bāzes izdevumus, lai izvērtētu, cik lietderīgi tiek izmantots tām...

Saskaņā ar meteorologu prognozēm, šonakt ir gaidāmi mainīgi laika apstākļi – daudzviet...

Tieslietu padome vērsīsies ar priekšlikumu Saeimā noteikt, ka ar 2017.gada 1.janvāri Augstākajā...

Dabas aizsardzības pārvalde ir uzsākusi Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta Tehnisko...

Ministru kabinets šodien akceptēja valdības rīcības plānu un tā pielikumu par prioritārajiem...

Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas darbinieki vairākās Latvijas pilsētās aizturējuši...

Tiltu remontdarbi visā Latvijā turpināsies arī šogad, pieejamais finansējums gan joprojām atpaliek...

Pirmdien Kurzemē trīs gadus vecs zēns iekritis vannā ar karstu ūdeni un...