Finanses

Valdībā iesniegts 5,7 miljonu eiro pieprasījums slimnīcu kredītu maksājumiem; FM neakceptē

LETA, 18.10.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Veselības ministrija (VM) iesniegusi valdībā pieprasījumu novirzīt 5,7 miljonus eiro no Latvijas prezidentūras pāri palikušajiem līdzekļiem 11 ārstniecības iestāžu valsts galvoto aizdevumu saistību maksājumiem par 2015.gadu.

Lielākā summa nepieciešama Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcai - 2 199 430 eiro, kā arī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai - 1 664 432 eiro.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai paredzēts novirzīt 889 158 eiro, slimnīcai "Ģintermuiža" - 435 913 eiro, Ludzas medicīnas centram - 204 262 eiro, bet Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram - 167 040 eiro.

Mazākas summas paredzēts piešķirt vēl piecām ārstniecības iestādēm. Aknīstes psihoneiroloģiskajai slimnīcai lūgti 96 129 eiro, Kuldīgas slimnīcai - 41 198 eiro, Bērnu psihoneiroloģiskajai slimnīcai Ainaži - 30 510 eiro, Strenču psihoneiroloģiskajai slimnīcai - 13 852 eiro un Daugavpils psihoneiroloģiskajai slimnīcai - 4965 eiro.

Akceptu šādam plānam gan nav devusi Finanšu ministrija (FM). Kā valdībā iesniegtajā atzinumā norāda FM, VM plāns paredz piešķirt finanšu līdzekļus ārstniecības iestādēm ne tikai 2015.gadā plānoto saistību jeb to saistību, kas vēl nav samaksātas, segšanai, bet arī jau faktiski apmaksāto saistību segšanai. Līdz ar to FM lūdz precizēt papildu nepieciešamā finansējuma apmēru, to paredzot tikai plānoto un nesegto maksājumu apmērā.

Tāpat, ņemot vērā saspringto valsts budžeta situāciju 2015.gadā, FM lūdz pārskatīt un samazināt papildu pieprasīto valsts budžeta līdzekļu apmēru, paredzot, ka ārstniecības iestādes 2015.gadā valsts galvoto aizdevumu atmaksas daļēji sedz savu resursu ietvaros.

FM arī uzsver, ka tikai pēc tam, kad būs apzināta kopējā valsts budžeta situācija, būs iespējams virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu.

Kā ziņots, vairākās Latvijas slimnīcās uz atsevišķiem pakalpojumiem ir beigušās valsts apmaksātās kvotas, kā arī daudzu izmeklējumu veikšanai un pakalpojumu saņemšanai rindas izveidojušās līdz pat gada beigām.

VM jau iepriekš vēstīja par ieceri situācijas uzlabošanai novirzīt no prezidentūras pāri palikušos līdzekļus. Tad gan tika domāts par 6,7 miljonu eiro novirzīšanu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, plānots, ka šie līdzekļi sākotnēji tiktu novirzīti šī gada slimnīcu valsts galvoto aizdevumu apmaksai. Viņš skaidroja, ka slimnīcas kredīta maksājumus savā budžetā jau ir rezervējušas un, novirzot papildu līdzekļus kredīta dzēšanai, veselības aprūpes iestādēm atbrīvotos līdzekļi, kurus novirzīt papildu pakalpojumu nodrošināšanai - ārsta konsultācijām un izmeklējumiem.