Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latautoavia grupai, kas kopā ar Somijas uzņēmumu ‘Conductio OY” un Slovēnijas firmu “TopSeed” d.o.o. veido kalnu infrastruktūru 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm, saņēmusi Luminor bankas aizdevumu 600 tūkstošu apmērā.

Finansējums tiks ieguldīts nekustamā īpašuma iegādei grupas uzņēmuma UPProperties efektīvas un nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Ar saņemto bankas atbalstu Latautoavia grupas uzņēmums UPProperties iegādāsies nekustamo īpašumu, kurā izveidota kalnu infrastruktūras sastāvdaļu un citu komponenšu ražotne, kā arī tehnikas remontzona un aprīkojums, kas paredzēti lidaparātu pretapledošanas jeb de-icing pakalpojumu veikšanai.

Jaunās telpas lidostas tuvumā ļaus nokļūt lidlaukā dažu minūšu laikā, atvieglojot lidaparātu un teritorijas uzturēšanas un apkopes darbus. Savukārt vasarā uzņēmums turpinās darbu pie kalna tramplīnlēkšanas materiālu ražošanas citiem pasūtītājiem.

“Neskatoties uz sarežģīto laiku, esam gandarīti atbalstīt unikālu un interesantu biznesa uzņēmējdarbības veidu, ko veic Latautoavia. Lai gan uzņēmuma pamatdarbība saistīta ar aviācijas nozari, ko pandēmija skārusi vistiešāk, jo lidojumu skaits lidostā “Rīga” samazinājies par vairāk kā pusi, redzam, ka uzņēmuma specializēšanās dažādās nozarēs ir ļāvusi Latautoavia audzēt apgrozījumu un uzsākt darbību jaunos tirgos ar daudzveidīgu un unikālu piedāvājumu. Ceram, ka jaunās ražošanas telpas palīdzēs uzņēmumam turpināt pakalpojumu un produktu klāsta paplašināšanu, un sniegtās inovācijas nesīs Latvijas vārdu arvien plašāk pasaulē,” komentē Ilze Zoltnere, Luminor Korporatīvā departamenta vadītāja.

Uzņēmums Latautoavia ir specializējies vairākos darbības virzienos. Rudens un ziemas periodā tas apkalpo lidostas teritoriju, veicot stāvvietu un ceļu uzturēšanas darbus, kā arī rūpējoties par lidmašīnu tehnisko stāvokli, piemēram, realizējot lidaparātu pretapledošanu un atledošanu, uzpildot tās skābekli, slāpekli un degvielu. Savukārt vasaras periodā Latautoavia ražo dažāda veida rūpnieciskās tīrīšanas sukas, birstes un to elementus, kas izstrādātas, lai izturētu mainīgus laika apstākļus dažādās klimatiskajās zonās.

“Iespēja iegādāties savas ražošanas un noliktavas telpas ir bijis viens no mūsu uzņēmuma mērķiem. Pandēmijas periodā, krītoties aviotransporta aktivitātei un ar avio nozari saistīto pakalpojumu apjomam, esam varējuši aktīvi turpināt darbu, lai attīstītu un dažādotu mūsu produktu un pakalpojumu klāstu. Polipropilēna elementu izveidošana tramplīnlēkšanai ļāvusi mūsu komandai šobrīd strādāt arī pie kalna izejmateriālu ražošanas 2022. gada Pekinas Olimpiskajām spēlēm. Esam lepni, ka mums izdodas pārstāvēt Latviju ar inovatīvu un kvalitatīvu produkciju. Ceram, ka mūsu iegūtā pieredze būs noderīga arī nākotnē, pieaugot tramplīnlēkšanas popularitātei, kas varētu palielināt pieprasījumu pēc dažādu tramplīnu ražošanas un uzstādīšanas, lai ļautu ar šo sporta veidu nodarboties visa gada garumā,” stāsta Nikolajs Dmitrijevs, Latautoavia un UPProperties valdes loceklis.

Viens no SIA "Latautoavia" pamatdarbības veidiem ir pakalpojumu sniegšana gaisa kuģu tehniskajā apkalpošanā. Kopš 1991.gada firma ir viens no diviem atledošanas un pretapledošanas pakalpojumu sniegšanas operatoriem VAS "Starptautiskā lidosta Rīga".

Komentāri

Pievienot komentāru