Veidos atbalsta pasākumu MVU finansējuma piesaistei kapitāla tirgos 

Ministru kabinets (MK) 4.decembrī izskatīja Finanšu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta instrumenta izstrāde mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) finansējuma piesaistei kapitāla tirgos.

Zane Atlāce - Bistere, 04.12.2018

Foto: pixabay.com

Lai attīstītu kapitāla tirgus ekosistēmu Latvijā un veicinātu strauji augošu MVU finansējuma piesaistes iespējas publiskajā tirgū caur biržu ir izstrādāts finanšu instruments, kurš novērstu šķēršļus uzņēmumu kotācijai biržā. Priekšlikums paredz iespēju atbalstīt vismaz piecu uzņēmumu akciju emisiju un vismaz piecu uzņēmumu obligāciju emisiju un tai sekojošu kotāciju biržā. Šis plāns atbilst indikatīvajam novērtējumam par uzņēmēju interesi piesaistīt finansējumu biržā un izmantot atbalsta pasākumu.

Lai īstenotu nepieciešamā atbalsta pasākuma izstrādi un pārņemtu starptautisko pieredzi, Finanšu ministrija un Ekonomikas ministrija 2018. gada februārī sāka sadarbības projektu ar Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta dienestu un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku. Līdzīgi atbalsta pasākumi šobrīd ir ieviesti un veiksmīgi darbojas arī citās ES valstīs, piemēram, Austrijā, Ungārijā un Polijā. Projekta īstenošanas gaitā notika konsultācijas ar finanšu nozares pārstāvjiem un sabiedriskajām organizācijām, tai skaitā AS Nasdaq Riga fondu biržu un finanšu tirgus dalībniekiem.

Latvijā biržas potenciāls un iespējas uzņēmumu finansēšanai piesaistīt alternatīvo finansējumu kapitāla tirgos netiek pietiekoši izmantotas. Konsultantu vērtējumā pastāv tirgus nepilnība par uzņēmumu kotāciju biržā. Starptautiskie salīdzinājumi un Latvijas uzņēmumu aptaujas liecina par kapitāla finansējuma nepieciešamību uzņēmumos un par uzņēmumu interesi, tomēr praktiski akciju kotāciju biržā ir veikuši tikai atsevišķi uzņēmumi. Analizējot ir identificēti pastāvošie šķēršļi kotācijai biržā, tai skaitā augstas kotācijas sagatavošanas izmaksas, zema tirgus likviditāte un nepietiekamas uzņēmēju zināšanas.

Valdība noteica uzdevumu līdz 2019. gada 15. decembrim izstrādāt ES struktūrfondu atbalsta pasākuma dokumentus, tai skaitā specifiskā atbalsta mērķa īstenošanas noteikumus, un izstrādāt priekšlikumus atbalsta pasākuma finansējuma nodrošināšanai.

No šīs sadaļas

Procentu likmēm kāpjot lēzenāk, uzmanību atkal var piesaistīt zelts....

Pasaules biržu indeksi pirmdien pieauga pēc tam, kad ASV un Ķīna vienojās...

Par Latvijas valsts simtgades svētku koncertu «Mīlestības vārdā. 18+» autoratlīdzībās izmaksāti...

Būvmateriālu un saimniecības preču tirgotājs SIA «Depo DIY» pārjaunojis komercķīlu, palielinot...

Pēdējo mēnešu laikā divi aizdevumu izsniedzēji Dindin un BIG ir nolēmuši pārtraukt...

Latvijā šogad 1.decembrī bija 208 716 nodokļu maksātāji-juridiskas personas, kas ir par...

Krievijas pilsonim Igoram Gatinam (Igor Gatin) piederošs uzņēmums SIA «K47» pagājušajā nedēļā...

Pirmdien, 3.decembrī, LHV Group subordinētās obligācijas iekļautas Nasdaq Tallinn Baltijas Parāda...

Citadele grupas neto peļņa šā gada deviņos mēnešos bija 24,7 miljoni eiro, kas atbilst...

AS PrivatBank noslēgusi līgumu ar attīstības finanšu institūciju Altum par sadarbību vairāku...