Transports un loģistika

Veiks ārkārtas auditus pasažieru pārvadājumu uzņēmumos, kuriem nepieciešami īpaši stabilizācijas pasākumi

NOZARE.LV, 16.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Lai gūtu papildu pārliecību par krīzē nokļuvušo pasažieru pārvadātāju godprātīgu attieksmi valsts līdzekļu izlietošanā, Sabiedriskā transporta padome šodien uzdevusi Autotransporta direkcijai (ATD) veikt ārkārtas auditus visos uzņēmumos, kuriem nepieciešami īpaši stabilizācijas pasākumi, informēja direkcijā.

Tāpat padome uzdeva ATD turpināt sarunas ar sešiem pārvadātājiem un izteikt tiem konkrētus priekšlikumus, lai panāktu vienošanos par īpašu pasākumu veikšanu uzņēmumu darbības stabilizēšanai.

Patlaban valstī regulāros pasažieru pārvadājumus ar autobusiem reģionos un starppilsētu maršrutos veic 45 pārvadātāji. Sešiem pārvadātājiem, kuru izmaksas ir būtiski augstākas par vidējiem rādītājiem valstī vai plānošanas reģionā, tuvākajā laikā var rasties grūtības naudas plūsmas nodrošināšanai.

Padome šodien uzklausīja ATD informāciju par veiktajām konsultācijām ar apdraudēto uzņēmu pārstāvjiem un secināja, ka daļai uzņēmumu saspringtā situācija izveidojusies objektīvu vai pat daļēji attaisnojamu iemeslu dēļ. Vienlaikus tika konstatēts, ka vairāki citi pārvadātāji iespējams saimnieko ārkārtīgi neefektīvi.

Šodienas sēdē ATD apliecināja, ka pasažieru pārvadājumi šobrīd nav apdraudēti un neviens no pārvadātājiem neplāno nekavējoties pārtraukt pakalpojumu sniegšanu. Arī gadījumā, ja kāds no pārvadātājiem pārtrauktu pakalpojumu sniegšanu, ir apzinātas iespējas, kādā veidā nodrošināt sabiedriskā transporta sistēmas darbības nepārtrauktību.

Sabiedriskā transporta padome ir izveidota ar mērķi vienoti plānot sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu reģionālās nozīmes (starppilsētu un vietējos) maršrutos, kas ļaus racionālāk izmantot valsts piešķirtos līdzekļus un uzlabos sabiedriskā transporta sistēmas efektivitāti.