Vēlies sākt savu biznesu? Pirms tam izlasi šos ieteikumus!

2018. gada 17. oktobris plkst. 13:18
Dalies ar šo rakstu

Cena, piedāvājums un tirgus izpēte - ir trīs faktori, kas noteikti jāņem vērā biznesa uzsācējiem, uzsver Liepājas biznesa inkubatora vadītājs Gints Reķēns. Viņš arī iesaka nedzīvot ilūzijās par uzņēmēja vieglo dzīvi un, kad pienācis īstais brīdis, nebaidīties ielaist savā «dārziņā» papildspēkus.

Eksperts sniedz dažus ieteikumus, kā uzsākt ceļu uz veiksmīgu biznesu:

1.Jāizpēta tirgus

Uzņēmējdarbība vienmēr ir jāsāk ar tirgus izpēti. «Ļoti bieži cilvēki sāk biznesu nepareizu mērķu vadīti. Viņi vēlas būt uzņēmēji statusa dēļ un balstās uz savām emocijām. Piemēram, neviens netaisa skaistas mājaslapas, tāpēc es taisīšu. Ir ļoti svarīgi apzināties, kāds ir tirgus pieprasījums. Tas, ar ko uzņēmums var atšķirties, ir tiešām inovatīvs produkts. Ja tirgus ir piesātināts, ir jāapzinās, kāda ir mana produkta pievienotā vērtība, kā es varu atšķirties no pārējiem.»

2. Jānosaka produkta cena

Liepājas biznesa inkubatora vadītājs iesaka laicīgi noteikt produkta cenu. Viņaprāt, ļoti daudzi jaunie uzņēmēji cenu nosaka pēc sajūtām un tādēļ kļūdās. «Piedāvāto cenu nepieciešams izkalkulēt diezgan precīzi. Piemēram, kā gadījumā, ja tiek pievienots kāds papildu produkts vai pakalpojums, mainās cena, kāpēc tā mainās vai nemainās,» norāda G.Reķēns.

3. Jauni darbinieki

Liepājas biznesa inkubatora vadītājs aicina uzņēmējus nebaidīties pieņemt jaunus darbiniekus. Liela problēma jaunajiem uzņēmējiem ir tā, ka viņi vēlas turpināt būt pašnodarbinātie, viņiem patīk visu kontrolēt, uzņēmuma vadītājam veicot vairākas funkcijas. «Tas ir mistiskais aplis. Uzņēmumu vadītāji nevēlas pieņemt papildu darbiniekus, jo apzinās, ka tie būs papildu izdevumi. Taču tā ir grūti piesaistīt jaunus klientus un nopelnīt vairāk. Ir jāriskē, daļu funkciju nododot citiem.»

4. Nedomā, ka uzņēmjdarbība ir viegla

G.Reķēns iesaka mazāk sekot līdzi sociālo tīklu radītajam mītam, ka uzņēmējdarbība ir viegla un ātri vari kļūt par miljonāru. Viņaprāt, pirmais solis ir apzināties, ka nodarboties ar uzņēmējdarbību nebūs viegli. «Būs ļoti daudz jāstrādā, jālasa un jāvēro apkārt notiekošais,» akcentē Liepājas biznesa inkubatora vadītājs.

5. Apzināties nepieciešamās investīcijas

Ir liela nozīme tam, kurā nozarē iecerēts darboties. Piemēram, metālapstrādes nozares uzņēmumiem ir nepieciešams nesalīdzināmi lielāks investīciju apmērs nekā, piemēram, mājražotājam. Protams, ir jaunie uzņēmēji, kas var sākt biznesu savā garāžā vai istabā. Taču pirms biznesa uzsākšanas noteikti ir jāapzinās nepieciešamo investīciju apjoms.


Kādas ir Tavas domas? Piedalies Dienas Biznesa diskusijā:

Iesaki Latvijas jaunos un perspektīvos uzņēmumus, par kuriem Dienas Biznesam noteikti būtu jāuzraksta!

Dalies ar šo rakstu