Ventspils ostā plaukst prāmju bizness 

Atverot prāmju līniju uz Trāvemindi (Lībeku), par 20% ir palielinājies prāmju līniju pasažieru skaits Ventspils ostā. Palielinājies ir arī pārvadātās kravas un vieglo automašīnu daudzums, salīdzinot ar 2009. gada sākumu.

Vēsma Lēvalde, 22.3.2010

Satiksmi uz Nīneshamnu Zviedrijā un Trāvemindi Vācijā šā gada sākumā ir izmantojis 1541 pasažieris, liecina Ventspils brīvostas apkopotie dati.  Šogad ar prāmjiem pārvadāta 791 vieglā automašīna (31% pieaugums) un 5 990 kravas vienības (24% pieaugums) ar 190,5 tūkstošiem tonnu (45% pieaugums).

Šādas izmaiņas skaidrojamas ar to, ka prāmju kustība joprojām nav atjaunota Liepājā, janvārī jūras transporta pakalpojumu kompānija DFDS Tor Line slēdza prāmju līniju no Rīgas uz Trāvemindi (Lībeku). Savukārt Ventspilī 19. janvārī atklāja līnju uz Trāvemindi Vācijā. Šī gada janvārī un februārī kopā Ventspils brīvostā ir pārkrauti 4,66 miljoni tonnu kravas. Tāpat kā iepriekš, vislielākais apgrozījums ir bijis lejamkravām – šā gada sākumā pārkrauti 2,8 miljoni tonnu. Ir palielinājies beramkravu apjoms - šogad pārkrauti 1,58 miljoni tonnu, kas ir par 430 tūkstošiem tonnu jeb 38% vairāk nekā pagājušā gadā šajā laika posmā. Savukārt, ģenerālkravu apgrozījums salīdzinājumā ar 2009.gada pirmo divu mēnešu rādītājiem ir pieaudzis par 56 tūkstošiem tonnu (24%), sasniedzot 286 tūkstošus tonnu. Vislielākais kravu apjoma kāpums arī šajā periodā ir bijis dzelzsrūdai – pārkrautais dzelzsrūdas apjoms ir sasniedzis jau 363 tūkstošus tonnu. Ievērojams pieaugums bijis minerālmēsliem – šogad pārkrauti 272 tūkstoši tonnu, kas pagājušā gada pirmo divu mēnešu rādītājus apsteidz par 231 tūkstoti tonnu. Strauji pieaudzis arī pārkrautais jēlcukura un labības apjoms (pārkrauti attiecīgi 19 tūkstoši tonnu un 189 tūkstoši tonnu). Arī šajā gadā vislielākais pārkrauto kravu apjoms ir bijis naftas produktu kravām – 2,58 miljoni tonnu, kam seko 667 tūkstoši tonnu akmeņogļu. Trešais lielākais kravu apjoms ar pārkrautajiem 363 tūkstošiem tonnu ir bijis dzelzsrūdai.

No šīs sadaļas

Liepājas četrzvaigžņu viesnīca Europa City Amrita hotel ieviesusi viesnīcā jaunu pakalpojumu -...

Transports, loģistika un ražošana ir tās nozares, kurās darbs tiek meklēts visvairāk,...

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) nav pieņēmis ārlietu ministra Māra Riekstiņa (TP)...

Rīgas domes Satiksmes vadības centrs lūdz ziņot iedzīvotājus par peļķēm, kas apgrūtina...

Visi četri Tautas partijas ministri – tieslietu ministrs Mareks Segliņš, reģionālās...

12.4% bezdarbnieku ir problēmas ar latviešu valodu un tādējādi šie cilvēki praktiski...

Tautas partijā (TP) pārtraukusi darboties visa Līvānu nodaļa - aptuveni 20 tās...

Vaiākkārt uzsvērdams, ka allaž atbalstījis Valda Dombrovska valdību, LPP/LC valdes priekšsēdētājs...

Šajā pēcpusdienā ap plkst. 16.30 tika saņemta ziņa, ka Saulkrastos jūrā uz...

Treknajos gados azartspēļu biznesā lielu naudas masu ienesa cilvēki, kas nodarbojās ar...