Eksperti

Vēstule redakcijai: No tāluma, kur sāpes dzīst

Paliekot jūsu vēstuļdraugs - jūsu Mārcis Bendiks, kaut kur ap Ziemeļu platuma 12. paralēli, 26.12.2018

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Godātā redakcija, lai arī liktens vēju virpuļi aiznesuši mani tuvāk ekvatoram, sirdī esmu ar jums un visiem tiem grūtumiem, kas šai laikā mūs piemeklējuši. Tā kā tiešā veidā palīdzēt šobrīd nevaru, lūdzu pieņemt vienīgo, kas man atlicis: dot vērtīgus padomus.

Ne jau valdības veidošanas pūliņos, nē, - tur loģika un pieredze, pat ja nedaudz lietota, jau ir pierādījusi savu nevajadzību, es pat teiktu, arhaisku nolemtību. Šai jomā ļausim jaunajiem, post-postmodernās politikas spēkiem izspēlēt absurda teātri visā tā krāšņumā, atturoties no vecišķiem komentāriem.

Varu līdzēt saistītā jomā, proti, politikas vērotāju plašo masu rūpestu un nedrošības mazināšanā. Kā dzirdu no vēstīm, kas mani sasniedz no sniegotās dzimtenes, daudzus vajā rūpju izraisīti miega traucējumi, bet ierastā aitu skaitīšana aizmigšanai nelīdzot.

Iemesls te manuprāt tāds, ka vecā formula - skaitīt aitas no simta atpakaļ un tad atkal uz priekšu - daudziem jaunlaiku izglītības upuriem ir par grūtu (skaitīt māk tikai uz priekšu, un tad arī putrojoties), bet vecmodīgiem tā pārāk vienkārša miega uzdzīšanai. Tālabad piedāvāju sadalīt šo metodi divās apakšmetodēs: vienu vispār bez matemātikas, kas noderēs pēdējās desmitgades sabiedrisko attiecību un žurnālistikas specialitāšu produkcijai, un otru ar nopietnāku rēķināšanu, iepriekšējo paaudžu midzināšanai.

Tātad midzināšanas skaitāmpantiņi bez skaitīšanas, lietojami aizvērtām acīm guļus stāvoklī, atkārtot līdz aizmigšanai.

1. «konstruktīva kompetenta kapacitāte»

2. «sevišķi šarmants šaursliežu dzelzceļš»

3. «legāli liberāls multilaterālisms»

4. «hierarhiski histerionisks incestomānisks etoss»

Starp citu, šos skaitāmpantiņus varēs lietot nākošgad valsts prezidenta kandidātu izsijāšanai, tiem būtu jāvar tos noskaitīt arī kameras priekšā. Saprast jēgu nav obligāti, lai arī tiks ieskatīts kā pluss.

Midzināšanas skaitīšanas uzdevumi ar rēķināšanu, lietojami līdzīgi, kā iepriekšējie.

1. Izrēķināt galvā veselskaitļu kvadrātus no 11 līdz 19.

2. Skaitīt Fibonači rindu (0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, etc) un prātā atzīmēt šīs rindas pirmskaitļus, rezultātā saskaitīt, cik tādu ir pirmā tūkstoša robežās.

3. Pārskatīt iztēlē visas apdzīvotās vietas gar Kurzemes krastu un saskaitīt tās, kuru nosaukumā ir «ģ».

4. Saskaitīt, cik gados es kļūšu miljonārs, ja katru mēnesi no aldziņas atlikšu 4000? Ja atbilde iznāk stipri mazāka par 20 gadiem, skaitīt vēlreiz. Procentu likmi var variēt, bet ne lielāku par 0,75% gadā visā periodā, augļu augļus uzskaitīt obligāti tikai Rīgas un Cēsu 1. vidusskolu absolventiem.

Iegūstot pareizu rezultātu, atvieglojuma sajūtai vajadzētu rezultēties ar izcili mierīgu miegu.

Godātā redakcija, lūgtum ņemt vērā, cenšos palīdzēt jūsu lasītājiem, cik nu ir manos spēciņos šobrīd, tālu no mīļās vēsās jūras.

Komentāri

Pievienot komentāru