Vēstule redakcijai: Ziedojumi, ziediņi un odziņas 

Godātā redakcija, vēlētos caur jūsu laikrakstu paust prieku un gandarījumu par to atvieglojuma sajūtu, ko dod partiju kandidātu sarakstu iesniegšana.

Cerībā uz palīdzību un atbalstu, Jūsu labvēlis – Mārcis Bendiks Bermudiskā trijstūrī starp Ķekavu – Iecavu – Baldoni 2018. gada augustā, 2018. gada 06. augusts plkst. 7:31

Foto: LETA

Pirmkārt, varēsim pārliecināties, ka ne visi sportisti, teledīvas teledīvji un piketu advokāti ir politiskā drudža apsēsti un daži tomēr turpinās mūs priecēt jau pierastos izklaides formātos. Otrkārt, mēs beidzot varēsim droši zināt, kurš no kuriem, ar kuriem un pret kuriem un kādā secībā. Teiksim atklāti, paviršam vērotājam izsekot visu mūsu politisko tekuļu un bēguļu pārvietošanos nebija iespējams. Tagad vismaz uz pāris mēnešiem stāvoklis ir piefiksēts un var pa nopietnam sākties skaistākais posms: bezkompromisa politiskās cīņas priekšvēlēšanu kampaņā.

Te nu esam klāt pie raupjas prozas cauraustas tēmas: nauda. Kampaņošana pavisam bez naudas varbūt ir interesanta, bet mazproduktīva. Lai cik arī būtu skarbi pašreizējie politiskās reklāmas ierobežojumi, kāds kapiķis tomēr nepieciešams. Ierastā kārtā par to gādā partiju sponsori, kuru sociālā atbildība uz vēlēšanu laiku mēdz iekaist kā tāda nepārvarama nieze. Protams, ap to laiku arī saasinās visādas paranojas, un luknākie ziedojumi tiek atmaskoti kā ietekmes pirkšana un kas tik vēl ne.

Godātā redakcija, viens šāds gadījums nesen pievērsa sev šauras sabiedrības plašu interesi, un es lūdzu jūsu atbalstu šī fenomena izskaidrošanā.

Lieta tāda, ka KPV LV premjera kandidāts, zv adv Aldis Gobzema kgs sev ierasti drosmīgajā, lai arī tikpat ierasti neargumentētajā stilā atmaskoja vienu no mūsu sabiedrības grāvējiem, ļauno miljonāru Normundu Berga kgu. Proti, Berga kgs pēdējo gadu laikā daudzkārt ziedojis naudu Vienotībai, tipiski pa tūkstošiem vienā reizē, un kopā pa gadiem summā tur saskrējis jau sešciparu skaitlis. Gobzema kga vārdiem sakot, Vienotībai esot tas bijis jāatstrādā līdz pēdējam santīmam. Kā jau mūsu dienās mēdz būt, Gobzema kga ļaunvēļi un vienkārši ņirgas, nedabūjuši no viņa kaut jele kādus šīs sakarības pierādījumus, parakājās oficiālos avotos, un izrādās – kāds Aldis Gobzems ir pēkšņi ziedojis Vienotībai EUR 12 000, un nevis pēc miljona vinnēšanas spēļu automātā, bet gan divas nedēļas pēc sava paziņojuma par ofisa slēgšanu naudas trūkuma dēļ.

Tiktāl fakti. Un te nu sākas mans apjukums un neizpratne, godātā redakcija.

Normundu Bergu a.k.a. Ūpi pratināt nav ne mazākās jēgas, to es varu apgalvot kā materiāla pazinējs. Pirmkārt, viņam kā atturīgam miljonāram šīs summas nav prasījušas pāriet uz lētāku pārtiku, un otrkārt, viņš ir Rīgas 1. vidusskolas absolvents, kas strādājis kopā ar leģendāro Gunāru Slavinski. Noteikti pratīs izmuldēties, garantēju.

Kas attiecas uz taisnības cīnītāju un shēmu atmaskotāju mūsu tiesu varā, zv adv Gobzema kgu, viņa skaidrojums izbrīnīja pat tādus ciniķus pieredzējušus cilvēkus, kā mani. Ja ticam ūberatmaskotāja paša paustajam, tad ziedojums bijis domāts palīdzības nodrošināšanai tiesvedībā. Re kā. Atšķirībā no slīpētā Ūpja, naivais advokāts izmuldas pats: gribēju korumpēt, bet nesanāca. Naudu paņēma, bet darbu neizdarīja, cūkas sarainie, tā sakot.

Kas tad mums te sanāk? Gobzema kgs vēlas izskaust sistēmu, kurā ziedojumu saņēmēji neatstrādā visiem godīgajiem korupcijas un shēmu apkarotājiem? Sak, korupcijai jābūt koruptīvai, kā brežņeviskajai ekonomikai bija jākļūst ekonomiskai?

Atļaušos piezīmēt, ka šāda krasi negatīva pieredze var atstāt ilgstošas psihotraumatiskas sekas. Jo Gobzema kgs vienreiz jau bija ziedojis naudu politikai, toreiz tā bija Sabiedrība citai politikai, kuras redzamākie līderi bija Štokenberga un Pabrika kgi, un nekādas pretenzijas par šo 5484.93 latu darījumu mēs neesam dzirdējuši. Kāpēc summa neapaļa un kādēļ tā izskatās pēc kāda smalka aprēķina rezultāta – kas to lai zin.

Bet otrajā ziedošanas reizē naivas uzticības un cilvēkmīlestības pārpilnais maksātnespējas administrators Gobzema kgs tiek pievilts smagi jo smagi. Tik smagi, ka savai aktuālajai politpatversmei KPV LV šobrīd vēl nav ziedojis ne centa. Pieņemu, ka viņam drošāk šķiet ierakstīties šī procesa saņemošajā, nevis dodošajā sadaļā.

Ņemot vērā jūsu, godātā redakcija, spēju izaicināt Gobzema kgu uz īsti skarbu atklātību, lūdzu jūs rast iespēju gūt atbildi uz šo jautājumu: kurš nospēra finanšu grūtībās nonākuša advokāta 12 tūkstošus? Kurš tieši? Lai mūsu nākošā, atmaskotāju un revolucionāru paaudze, neuzķertos uz viltus korumpantu blēdībām.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 19. jūnijs plkst. 7:41

ES politika Nākamā krīze prasīs eirozonas politisko vienotību; franči rāda labo gribu...

2018. gada 08. jūnijs plkst. 6:46

Godātā redakcija, šai laikā, kad amerikāņi draudzējas ar ziemeļkorejiešiem, bet kašķējas...

2018. gada 25. maijs plkst. 7:48

Godātā redakcija, šai laikā, kad dienas versmes nogurdināti prāti izverd dažādas sazvērestību...

2018. gada 11. maijs plkst. 8:17

Godātā redakcija, šai laikā, kad joprojām gaidām turpmāko attīstību spriegajā banku un...

2018. gada 25. aprīlis plkst. 15:00

Godātā redakcija, vēlos pievienot savu balsi demokrātijas, mūsu Satversmes un Valsts prezidenta...

Nepalaid garām

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

Anda Šmitmane ēdināšanas biznesā Tukumā darbojas jau 20 gadus. Viņa atzīst, ka...

Mazumtirdzniecības tīkls Rimi pirmdien prezentēja pirmo veikalu Latvijā ar pašapkalpošanās skeneriem....

Pēdējā laikā būtiski pieaudzis elektrisko skrejriteņu vandālisma gadījumu skaits, stāsta koplietošanas...

Vai bērnam ir jābūt algas grāmatiņā, lai saņemtu IIN atvieglojumus jeb -...

«Pastāvēs, kas pārmainīsies - šis ir par mums un tieši tamdēļ mēs...

No šīs sadaļas
2018. gada 03. augusts plkst. 7:49

Vecāki redz savus bērnus studējam informācijas tehnoloģijas (IT), uzņēmējdarbību, medicīnu,...

2018. gada 02. augusts plkst. 16:46

Kopš šā gada marta Finanšu ministres izveidotā darba grupa, kurā piedalījās arī...

2018. gada 01. augusts plkst. 6:37

Kāds Latvijas politiķis, «uzlecošā zvaigzne», pirmdien bija ļoti sašutis. Viņu ne reizi...

2018. gada 30. jūlijs plkst. 15:57

Jūlijā pieņemtā Lietuvas Nacionālā enerģētiskās neatkarības stratēģija elektrības un siltuma...

2018. gada 30. jūlijs plkst. 6:40

Saeimas vadītāja un Vienotības valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa netika pārvēlēta Saeimā...

2018. gada 27. jūlijs plkst. 12:20

Funkcionalitāte, ātrdarbība, stabilitāte - ar šīm lietām mēdz lepoties teju ikviens viedtālruņu...

2018. gada 26. jūlijs plkst. 14:07

Lai jaunie speciālisti būtu piemēroti darbam ražošanas industrijā, uzņēmējiem ir jāiegulda...

2018. gada 25. jūlijs plkst. 6:35

Mūziķis tiek izsaukts uz KNAB, lai viņu nopratinātu par patriotiskas dziesmiņas sacerēšanu,...

2018. gada 24. jūlijs plkst. 9:41

Dažreiz dzirdam, ka «darbaspēka trūkums» neļauj ekonomikai sasniegt savu pieauguma potenciālu....

2018. gada 23. jūlijs plkst. 12:34

Mazā formāta jeb convenience veikalu attīstība ir globāla mazumtirdzniecības tendence, kas ir...