Nekustamais īpašums

Vēsturisku ēku Liepājā pārdod par 34% no tās 2011. gada cenas

Gunta Kursiša, 14.06.2013

Foto: PA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Izsolē izdevies pārdot nekustamo īpašumu Liepājā, Kungu ielā 26. Nekustamais īpašums izsolīts Dmitrijam Zolotarevam par 29,6 tūkst. Ls, paziņojusi valsts a/s Privatizācijas aģentūra (PA).

Liepājas amatnieki pameta šo namu 2011. gada sākumā, jo viņu rīcībā nebija 87 tūkst. Ls, lai izmantotu pirmpirkuma tiesības

Šo nekustamo īpašumu PA centusies izsolīt jau vairākkārt, piemēram, sā gada februārī izsoles sākumcena bija 38 tūkstoši latu, tomēr pircējs ēkai netika atrasts. Savukārt pagājušā gada maija izsolē par īpašuma sākumcenu tika noteikti 49,5 tūkst. Ls. Kā norāda PA pārstāvji, iepriekšējās izsolēs nav bijis pretendentu, kas vēlētos namu iegādāties.

«Nekustamais īpašums Kungu ielā 26 ir piemērs tam, kā attīstījusies nekustamā īpašuma tirgus situācija Latvijā. Lai arī nekustamais īpašums ir vēsturiski interesants un atrodas lieliskā vietā, tomēr pircēju gatavība ieguldīt līdzekļus nekustamajos īpašumos līdz šim ir bijusi zema,» stāsta PA zemes un nekustamā īpašuma dienesta vadītāja Līga Āboliņa.

Īpašumā ir 493,8 kvadrātmetrus plaša darbnīca, 188,2 kvadrātmetru noliktava un 60 kvadrātmetru plašas noliktavas, kā arī zemesgabals, kura kopējā platība ir 1590 kvadrātmetri.

Nekustamais īpašums atrodas pilsētas daļā ar aktīvu gājēju un transporta plūsmas intensitāti. Tam ir pieslēgums pilsētas ūdensvadam, kanalizācijas sistēmai, centralizētajiem elektrotīkliem. Nams ir piemērots mākslas studijas, veikala vai kafejnīcas izveidošanai, norāda PA pārstāvji.

Nekustamais īpašums ir atzīts par vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli.

PA valde izsoles rezultātus apstiprināja piektdien, bet vēl ir jānoslēdz nekustamā īpašuma pirkuma līgums ar izsoles uzvarētāju.

Komentāri

Pievienot komentāru