VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas pilnveidošana turpinās 

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēma (turpmāk – EDS) pastāvīgi tiek pilnveidota, uzlabota un modernizēta, lai nodokļu maksātāji varētu pildīt nodokļu saistības atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā arī, lai mazinātu administratīvo slogu un vienkāršotu nodokļu saistību izpildi, informē VID.

Dienas Bizness, 2015. gada 23. janvāris plkst. 12:03

Vairākas jaunas iespējas EDS lietotājiem ir pieejamas jau kopš pagājušā gada beigām un šī gada sākuma, un šogad plānots ieviest vēl vairākus jaunus un ērtus pakalpojumus.

Dienests skaidro, ka jau no pagājušā gada decembra gan komersantiem, gan fiziskajām personām EDS ir pieejama informācija par deklarāciju iesniegšanas plānu jeb Deklarāciju iesniegšanas kalendārs. Tajā uzskatāmi, izmantojot luksofora krāsu principu, ir attēlota informācija par jau nokavētajām deklarācijām, drīzumā iesniedzamajām un arī par tālākā nākotnē iesniedzamajām deklarācijām un to iesniegšanas termiņiem. Minētā informācija kalendārā tiek attēlota par aktuālo gadu un par trim iepriekšējiem gadiem.

Papildu tam, 2015.gada laikā ir plānots ieviest atgādinājumu sistēmu par nodokļu samaksas termiņiem, proti, informēt EDS lietotājus par nodokļu samaksu divas dienas pirms maksājuma termiņa iestāšanās. Tādējādi EDS lietotājiem tiks atgādināts gan par kārtējo veicamo maksājumu saskaņā ar iesniegtajām deklarācijām un pārskatiem, gan par kārtējo nodokļu atbalsta pasākuma un termiņpagarinājuma maksājumu, kā arī maksājamās summas apmērs.

VID atgādina, ka jau visu pagājušo gadu nodokļu maksātāji VID EDS tiek automātiski brīdināti par aktuālajiem nodokļu parādiem (tajā skaitā, nokavējuma un soda naudām), ja tie ir lielāki par 15 euro. Papildus tam no 2014.gada 1.oktobra EDS ir pieejams arī nodokļu parādu kalkulators. Ar tā palīdzību ikviens nodokļu maksātājs, kuram ir aktuālais nodokļu parāds, var precīzi aprēķināt nodokļu parāda summas prognozēto vērtību uz noteiktu datumu nākotnē, ņemot vērā gan nokavējuma naudas pieaugumu, gan nodokļu samaksas termiņa vai termiņu pagarinājuma beigu datuma iestāšanos un citus nodokļu parāda ietekmējošos faktorus.

Savukārt šogad ir plānots paplašināt minēto pakalpojumu un nodrošināt, ka nodokļu maksātājiem EDS ir pieejama informācija ne tikai par aktuālajiem nodokļu parādiem, bet arī par nodokļu pārmaksām, ja nodokļu maksātājam tādas būs izveidojušās. Informācija par pārmaksām būs pieejama detalizēti pa nodokļu veidiem.

No 2015.gada 1.jūlija EDS būs pieejami jauni pārskati, kuros tiks attēlota vidējā stundu tarifa likme uzņēmumā, vidējā stundu tarifa likme valstī un aprēķinātie 80% no vidējās stundu tarifa likmes valstī, salīdzinot un attēlojot rezultātu ar vidējās stundu tarifa likmi uzņēmumā. Minētie dati tiks apkopoti, izmantojot darba devēju VID iesniegtās ziņas par darba ņēmējiem. Tādējādi visiem pretendentiem uz valsts un pašvaldību iepirkumiem tiks nodrošināta iespēja objektīvi novērtēt savu atbilstību Publisko iepirkumu likumā noteiktajam kritērijam.

Savukārt padziļinātās sadarbības programmas dalībniekiem un to nozaru asociāciju uzņēmumiem, ar kurām VID ir noslēgtas sadarbības vienošanāspar godīgas konkurences un nodokļu nomaksas veicināšanu nozarē, jau kopš 2014.gada beigām EDS pieejami pieci jauni pārskati par šo uzņēmumu un viņu darījumu partneru pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās norādīto datu neatbilstību. Pārskatos apkopotā informācija ļauj komersantiem vieglāk izsekot, vai viņu un darījumu partneru deklarācijās ir korekti atspoguļoti savstarpējie darījumi un laikus konstatēt kāda darījumu partnera iespējamo negodprātību un izvērtēt turpmāko sadarbību ar šo darījumu partneri. Šogad ir plānots attīstīt šo pakalpojumu un šādus pašus pārskatus nodrošināt visiem nodokļu maksātājiem.

Šogad ir arī vienkāršota deklarāciju iesniegšana valsts amatpersonām. Iesniedzot valsts amatpersonas deklarāciju kādā no likumā noteiktajiem gadījumiem, pēc attiecīgās sadaļas atvēršanas tajā iespējams ielasīt to informāciju, kas par minēto personu pieejama dažādos valsts nozīmes reģistros un oficiālajās datu bāzēs. Piemēram, informācija par personai piederošajiem nekustamajiem īpašumiem (ja tie reģistrēti Zemesgrāmatu reģistrā), par personai piederošajiem Latvijas Republikā reģistrētajiem transporta līdzekļiem u.c.

VID aicina komersantus iesniegt gada pārskatus elektroniski, izmantojot EDS, jo no šī gada visa uzņēmuma iepriekšējā gada pārskatā sniegtā informācija tajā ielasīsies automātiski un automātiski arī tiks konvertēta uz euro. Respektīvi, iesniedzot gada pārskatu par 2014.gadu elektroniski, visa 2013.gada pārskatā norādītā informācija tajā ielasīsies automātiski (līdz šim uzņēmumam tā bija jāievada manuāli)

Lai palīdzētu nodokļu maksātājiem efektīvi plānot un ietaupīt laiku, 2015.gada pirmajā pusē EDS lietotājiem ir arī plānots nodrošināt iespēju sagatavot nodokļu un informatīvās deklarācijas vēl pirms termiņa beigām, taču norādot sistēmā laiku, kad tās iesniedzamas. Vienlaikus tiks arī nodrošināta iespēja deklarācijās attēlot lielāku ierakstu skaitu pēc nodokļu maksātāja paša izvēles (šobrīd iespējams aizpildīt 10 ierakstus un tad jāpārslēdzas uz nākamo lapu).

VID atgādina, ka ikviens var kļūt par EDS lietotāju, neslēdzot līgumu ar VID, bet izmantojot savas internetbankas lietotājvārdu un paroli, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto eID viedkarti vai VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra izsniegto elektronisko paraksta viedkarti (e-parakstu).

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 15. oktobris plkst. 18:22

Latvijas balzams nokārtojis saistības ar Valsts ieņēmumu dienestu, noteiktajā termiņā samaksājot...

2014. gada 01. oktobris plkst. 11:29

Lai veicinātu nodokļu saistību brīvprātīgas izpildes līmeņa paaugstināšanos un mazinātu...

2014. gada 19. septembris plkst. 15:54

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno veikt kontroli 800 autoservisos, šodien Saeimā rīkotajā...

2014. gada 19. septembris plkst. 13:58

Valsts ieņēmumu dienests (VID) plāno «likt mierā» lielos uzņēmumus....

2014. gada 18. septembris plkst. 10:11

Uzņēmējiem, kuriem radušies nodokļu kavējumi saistībā ar Krievijas Federācijas noteiktajiem...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2015. gada 23. janvāris plkst. 11:47

Uzpūsti cipari ar apaļām nullēm galā, kas, paslēpti aiz svarīgām frāzēm, veido...

2015. gada 23. janvāris plkst. 10:46

Katru gadu no darba valsts pārvaldē aizplūst aptuveni 400 cilvēki, intervijā LNT...

2015. gada 23. janvāris plkst. 9:38

Nākamo piecu mēnešu laikā vairāk nekā 113 000 Latvijā reģistrēto SIA Uzņēmumu...

2015. gada 23. janvāris plkst. 8:52

Pašizolācijā nonākusī Krievija ārpolitikai rada galvenos riskus; iespējamos risinājumos...

2015. gada 22. janvāris plkst. 15:47

Vairāki Swedbank klienti ir saņēmuši krāpnieciskus e-pastus it kā bankas vārdā ar...

2015. gada 22. janvāris plkst. 15:26

Lēmums par 9.maija svinībām par godu 70.gadadienai kopš Padomju Savienības uzvaras pār...

2015. gada 22. janvāris plkst. 12:54

Ņemot vērā to, ka uzņēmums Gan Bei pēc nelikumību atklāšanas pērnā gada...

2015. gada 22. janvāris plkst. 9:36

Vairāki Pierīgas novadi pēc būtības ir lielāki attīstības centri ar vairāk iedzīvotājiem...

2015. gada 22. janvāris plkst. 8:40

Pagājušās diennakts laikā daudzviet Latvijā pieaudzis sniega segas biezums, bet vietām tā...

2015. gada 22. janvāris plkst. 8:23

Neilgi pēc pusnakts ceturtdien naktī Zvejniekciemā nenoskaidrots autovadītājs uzbrauca gājējam...