VID: Situācija taksometru nozarē ir kritiska 

Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Rīgas pašvaldības policija (RPP) veikuši kopīgu reidu, pārbaudot taksometru pakalpojumu sniedzējus. Kopā 48 kontrolbraucienos konstatēts 81 pārkāpums.

Lelde Petrāne, 16.2.2018

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Pārbaudes tika veiktas no 2018.gada 9. līdz 11. februārim. Visbiežāk fiksētie pārkāpumi saistīti ar čeku neizsniegšanu un skaitītāju neieslēgšanu brauciena laikā. Tāpat 14 gadījumos taksometros bija uzstādīti tehniskajām prasībām neatbilstoši skaitītāji, kā arī atsevišķi pārvadātāji satiksmē piedalījās bez OCTA un derīgas auto tehniskās apskates. Bija arī šoferi, kas pasažierus pārvadāja bez derīgas autovadītāja apliecības.

VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine norāda: «Situācija taksometru nozarē ir kritiska. Par to liecina gan daudzās pasažieru sūdzības, ko saņemam Valsts ieņēmumu dienestā, gan arī pašas nozares neapmierinātība. Strādāt legāli apstākļos, kad liela daļa komersantu ignorē elementāras likuma un pasažieru drošības prasības, patlaban ir izaicinājums. Ievērojot principu «konsultē vispirms», esam devuši ilgu laiku veco taksometru skaitītāju nomaiņai, tomēr joprojām liela daļa tos nav nomainījusi.»

S. Kārkliņa-Ādmine teic, ka pārbaudes taksometru jomā turpināsies.

Veiktais reids atklāj vēl kādu nozīmīgu problēmu. Izmantojot kopbraukšanas pakalpojumu platformas jeb mobilās aplikācijas, daudzi autovadītāji, iespējams, savas nezināšanas dēļ, sniedz pakalpojumus nelegāli bez licences, tai skaitā, nereģistrējot nedz darba attiecības, nedz saimniecisko darbību. Par šādām darbībām pienākas sods, uzsver VID.

RPP Profilakses, koordinācijas un statistikas nodaļas galvenais speciālists Deins Millers uzsver, ka galvenais taksometru jomas uzraugošo iestāžu uzdevums ir panākt, lai taksometru pakalpojums būtu patērētājam pietiekami drošs un draudzīgs. Patērētājam skaidri jābūt saprotamiem pārvadājuma līguma nosacījumiem. Vismaz minimāli to šobrīd var izpildīt tikai komercdarbību reģistrējuši taksometru pārvadātāji, kas saņēmuši pašvaldības licenci pasažieru pārvadājumu veikšanai. «Jāatzīst, ka saņemtās patērētāju un taksometru pārvadātāju sūdzības, kā arī pārbaužu laikā konstatētais, norāda, ka uzraudzība šajā nozarē jāveic vēl aktīvāk», stāsta Millers.

Pārbaužu rezultātā VID amatpersonas izņēma 3 transportlīdzekļus. Līdz lēmuma pieņemšanai administratīvo pārkāpumu lietās tie nodoti glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai. Par reidā konstatētajiem pārkāpumiem ir uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un tiks piemērota administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikto.

Tevi varētu interesēt

Grāmatvežiem gads sācies revolucionāru pārmaiņu zīmē līdz ar nodokļu reformu, tam turpinājums būs grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju licencēšanas jautājums.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šodien prokuratūrai kriminālvajāšanai...

Saimnieciskās darbības veicēji, pamēģinot MUN mundieri, bieži vien secina, ka tas īsti viņu biznesiņam nederot.

Konstatētas neatbilstības vairākos jauno kases aparātu modeļos, tomēr esošie lietotāji tos varēs...

Noliekot ziņošanas slieksni salīdzinoši zemu, ieguvējas būs ārvalstu bankas, kuras varēs iegūt tieši turīgos cilvēkus no Latvijas.

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem uz autoceļa Rīga-Liepāja (Apvedceļš 11, Saldus) 15.februārī...

Azartspēļu nozare pagājušajā gadā sasniegusi pirmskrīzes apgrozījumu, tomēr nozari bažīgu...

«Tiem, kam bijis parastais telefons vai tāda nav bijis vispār, tas ir lielāks izaicinājums.»

Lai padarītu vienkāršāku PVN atgūšanas procesu un atvieglotu korporatīvo klientu ikdienu, Neste...

Ķīpsalas izstāžu centrā izstādēm ir kļuvis par šauru.

Jūrmala būs pirmā pilsēta Latvijā, kur no 2018. gada 1. marta tiek...

Teju katra trešā šī zīmola kāzu kolekcijas kleita kļūst par dižpārdokli, taču to komerciālā veiksme nav racionāli izskaidrojama.

Tā ir viena no lielākajām Lietuvas biznesa tiešajām investīcijām ārvalstīs.

Biotehnoloģiju miljardieris un investors Patriks Sunšiongs trešdien panācis vienošanos, lai iegādātos...

Pirms vairākiem gadiem Rīgā sāka dīgt pirmie attīstības asni vīna kultūrai, bet tagad pienākusi kārta šampanietim.